Spa Tarzı Banyo Dekorasyon Fikirleri

0
3786
Spa Tarzı Banyo

Spa Tarzı Banyo;

Eğer bir spa salonunu ziyaret etmişliğiniz varsa, mekanın ve olan bütün uygulamaların rahatlatan etkisini sizde biliyorsunuz demektir. Sizde bu etkiyi evlerinize, yani banyonuza taşımak istemez misiniz? Şimdi sizler için spa tarzı bir banyo düzenlemesi nasıl oluyor ve banyonun rahatlatan etkileri nasıl en üst seviyeye çıkarılır, onları anlatacağız.

Spa Tarzı Banyo

Spa tarzda bir banyoda pastel tonların, açık renklerin kullanılması oldukça önem arz eder. Renklerin insanların üzerindeki etkileri, incelendiği zaman canlı ve parlak renklerin bir süre sonra negatif bir etki ve stres yarattığını gözlemlemişlerdir. Bunun için spa tarzda bir banyo duvarları mor değilde beyaz, pastel mavi veya yeşil benzeri açık veya nötr tonlar arasından seçilmelidir. Banyoların sakinlik, sadelik gibi sözcükleri çağrıştırması sadece spa tarzda değil aslında her banyoda önemli olmaktadır.

Spa Tarzı Banyo

Koyu renkler geniş olan banyolarda tercih edilmelidir. Gri ve koyu bej tonları spa tarzda bir banyoya daha uygun olacaktır. Rahatlamak ve stresi üzerinizden atmak söz konusu olduğundan üzerinde durulacak bir başka ayrıntı ise havlulardır. Eski ve ince havlulardan hemen kurtulun. Yumuşak ve büyük havluları banyonuza yerleştirin. Banyonuzun rengine uygun havluları aksesuar olarak sergileyebilirsiniz. Dekorasyonda yeşil rengi kullanmadıysanız eğer, yeşili bir şekilde banyonuza dahil etmelisiniz. Havlu, aksesuarlar veya bitkiler işinizi görecektir.

Spa Tarzı Banyo

Spa Tarzı Banyo

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 11 − = 2