Bütçe Dostu Bahçe Avlusu Dekorasyon Fikirleri

0
2625

Çok masraf yapmadan, bütçenize uygun bir şekilde evinizin açık alanını dekore edebilir ve daha sevimli bir hale getirebilirsiniz. Bunun için sizinle paylaşacağımız bu 8 öneriyi değerlendirmek isteyebilirsiniz.

1. Eğer bahçeniz için masa ve sandalye almak istiyorsanız,kare veya çizgisel şekillerin üzerinde dairesel veya oval tasarımlı masa ve sandalye takımlarını değerlendirebilirsiniz.Yuvarlak masalar konuklarınız için de daha kullanışlı olacaktır, hiç kimse akşam yemeği sırasında masanın uzak bir köşesinde oturmayı sevmez.

bahce1

2. Bahçe duvarlarınızı maksimum derecede değerlendirin. Birçok bahçede zemin üzerine konsantre olunur. Fakat çitler veya bahçe duvarları da tasarım olanakları sağlayabilir. Mesela nostaljik posta kutularını saksı olarak kullanabilirsiniz, bahçenizin duvarlarına farklı bir estetik kazandıracaktır. Fotoğrafta da olduğu gibi.

bahce2

Duvarın üstünü de unutmayın. Eğer duvarın diğer tarafındaki görüntü için görmesek de olur diyorsanız, ahşap saksılarla duvarın üstünü donatabilirsiniz. Aynı zamanda özel alanınızı gözlerden daha da uzak hale getirmiş olacaksınız.

bahce2-1

3. Bahçenize doğal sesler katabilirsiniz. Kuşların ve arıların vızıltısı yanında bunlara eşlik edebilecek zihninizi rahatlatacak doğal seslerle bahçenizi süsleyebilirsiniz. Su sesi rahatlatıcı olması yanında, istenmeyen diğer gürültüleri de örtmüş olacaktır.

bahce3

4. Bahçenizdeki oturma alanını perdelik kumaşla dekore edebilirsiniz. Güneş ışınlarının direk geldiği zamanlarda korunma sağlayabilirsiniz. Özel alanınızda gizlilik istediğinizde bu perdeleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda modern bir görünüm katmış olacaksınız ortamınıza.

bahce4

5. Ucuz yollu bir dönüşüm için ışıklandırmayı da kullanabilirsiniz. En sade ve duru bir ortamı canlandırmak için dahi ışıklandırma en kolay ve kesin çözüm alınabilecek bir seçenektir.

bahce5

Kağıt fenerler da çok güzel bir seçim olacaktır. Dışarısı için uygun olmayacağını düşünüyorsanız bunların naylon ve plastikten de bulmak mümkün.

bahce5-1

6. Bahçenizi kişiselleştirmeniz mümkün. Bu fotoğrafta nostaljik cam mermerlerle özel bir zevk katılmış. Siz de bunun gibi, çiçekler ve ekeceğiniz bitkiler haricinde kendinize ait bir tasarım düşünüp bunu bahçenizde uygulayabilirsiniz

bahce6

bahce6-2

Bir başka örneği de şişe ağacı. Ölü bir ağacın dallarına renkli şişelerle bir tasarım uygulamanız mümkün. Bazı inanışlara göre şişeler geceleri dolaşan kötü ruhları hapsederlermiş, tabi ki de bu tür efsanelere kulak asacak değiliz, ama tasarım açısından bir farklılık ve özellik katabilir bahçenize.

bahce6-1

Ressamlık gibi becerileriniz varsa eğer, bahçe duvarına kendi ilham kaynağınızdan bir eser karalayabilirsiniz.

7. Bir desen ve renk olmadan bahçeniz cansız görünebilir. Dış mekan için kullanılabilecek renkli motifli dış mekan halıları bulmanız mümkün. Bu cansız görüntüyü bu halılar sayesinde ortadan kaldırmanız mümkün.

bahce7

Renkli minderler kullanmak da renk katmanın bir başka yolu. Aynı zamanda bahçe mobilyalarınızı daha rahat bir hale getirebilirsiniz bu yastıklarla. Bu yastık kılıflarının açık alanda kullanılmaya uygun olduğundan emin olursanız kullanım rahatlığı açısından işinizi kolaylaştıracaktır.

bahce7-1

8. Elinizdeki malzemelerle farklı kullanım alanı oluşturabilirsiniz. Mesela bu fotoğrafta olduğu gibi, mutfağınıza artık işe yaramayan süzgeçleri değerlendirebilirsiniz.

Bodrumunuzda kullanmadığınız eşyalara bir göz atın ve değerlendirebileceğiniz fikirler üretmeye çalışın. Bir kenara attığınız eski bir eşyanız, bahçeniz için yeni bir görünüm katabilir.

bahce8

bahce8-1

Sizin de bizimle paylaşmak istediğiniz yaratıcı fikirleriniz varsa, burada bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha + 44 = 52