Pencere Önü Saksılar İle Penceleriniz Daha Renkli!

0
6068
Pencere Önü Saksıları

Pencere Önü Saksılar;

Yazın artık yavaş yavaş gelmesi ile birlikte çiçekler yeniden gündemde. Balkon ve bahçe düzenlemeleri kadar pencere önü saksıları ile çiçeklerin renkli dünyalarına dahil olmamız mümkün oluyor. Genelde balkon saksıları olarak adlandırılan uzun saksılar, pencere önüne asılarak hem dış cepheleri güzelleştirir, hemde çiçek yetiştirmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Pencere Önü Saksılar

Pencere önü için üretilen saksılar bir çok farklı malzemeden üretilir. Metal, ahşap, plastik, ferforje, toprak gibi çeşitli ürünler arasından sizin zevkinize ve kullanış şartlarına göre en uygununu seçebilirsiniz. Binanın dış cephe ve pencere çerçeve renkleri ve saksı ağırlıkları kararları etkilemesi gereken faktörlerdir.

Pencere Önü Saksılar

Saksıların teknik özelliklerine daha çok önem verebilirsiniz, çünkü çiçekler büyüdüğünde saksılar hiç şüphesiz arka planda kalacaklar. Bu nedenle emniyetli olarak asılabilecek ve düşme riski oluşturmayan hava koşullarına uygun dayanıklı  bir saksı seçmenizde fayda olabilir. Saksıları satın almadan önce pencere önü ölçüsü almayı da ihmal etmemelisiniz. Saksılar kadar bitkilerinde düzenlemesi de pencelerin önüne saksı asmak isteyenlerinde dikkate alması geren bir konu olmaktadır. Elbette ki sadece renklensin diye çiçek ekmek pek doğru olmaz. Hava koşullarını dikakate alarak, uzun ömürlü ve dış mekanlarınıza uygun çiçekler ekmelisiniz. Pencere önü saksısının evin hangi yönüne baktığı da oldukça önemlidir. Cephe çok uzun süre güneş alıyor mu, çok rüzgar alıyor mu gibi soruları değerlendirmelisiniz.

Pencere Önü Saksılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha − 7 = 3