Duvar Kağıtları Nasıl Sökülür?

0
2328
duvar kağıdı

Duvar Kağıtları;

Şöyle kenarlarından çekip halledilebilecek bir iş olsaydı, ancak ne yazık ki duvar kağıdı sökmek epey zahmetlidir. Evin görüntüsünü yenilemek, eskimiş duvar kağıtlarından kurtulmak veya yeni eşyalara uygun boya yapmak için duvar kağıdınızı sökmek isteyebilirsiniz. Genelde ustaları bile zorlayan duvar kağıdı sökme işlerini kolaylaştıracak bir kaç püf nokta işinizi kolaylaştıracak.

Duvar kağıdı söküleceği zaman kullanılan en sık yöntem ıslatılarak çıkarılmasıdır. İlk olarak odanızı hazırlayın. Zeminin ıslanmaması için odanızın zeminini muşamba gibi bir örtü ile kaplayın. Boya yaparken camlarınızı açıyorsunuz, ancak bu işlemleri yaparken kapalı tutmalısınız ki duvarlar kurumasın.

duvar kağıdı

Duvar kağıdını ıslatmak için kullanılan su sade bir su olmayacak. Bir kova ılık suya, yumuşatıcı yada bulaşık deterjanı katılır. Duvarlar bu karışım ile ıslatılırsa iyi olur. Sert duvar kağıtları için özel duvar kağıdı sökücü kimyasalları kullanılabilir. Suyunuzu hazırladıktan sonra en iyisi duvarda delikler açarak iyi emmesini sağlamaktır. Duvar kağıdına suyu sünger yada boya fırçası, rulosu gibi aparatlar ile sürebilirsiniz. Kağıdın kabaracağı kadar su kullanmalısınız. Sonra duvar kağıdını eliniz yada spatula ile sökmeye başlayabilirsiniz. Eğer sökülmeyen kenar olursa ıslatıp bekleyin. Duvar kağıdını sökerken aşağıdan yukarıya doğru başlayın. Her şeye rağmen sökülmek bilmeyen duvar kağıtları içinse buharlı duvar kağıdı sökme makinesi kullanmanızı öneriyoruz.

duvar kağıdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha − 5 = 4