Pratik Bahar Temizliği İçin Püf Noktalar

0
1535
Bahar Temizliği

Pratik Bahar Temizliği;

Sıcak ayların habercisi olan biraz serin, biraz güneşli günlerin kapımıza gelmesi ile birlikte, bahar temizliği zamanı da gelmiş demektir. Bahar temizliğini eski bir adetler veya zahmetli bir iş olarak görmek hata olur. Camlarınızı açıp odanızı taze havayla doldurmak veya köşe bucak demeden kirlerden arındırmak hem eviniz hemde sizin için güzel bir yenilik olacaktır.  Düşünce olarak pek hoşumuza gitmese de çok azımız tüm gününü temizlik yapmaya ayırıyordur. Hevesli olsak bile o vakit pek ayrılmıyor. Dilerseniz sizde tüm evi bir günde temizlemek yerine günlere bölerek bu işlemleri oda oda ilerleyerek bir kaç günde bitirebilirsiniz.

Hangi odadan başlarsanız başlayın, ilk olarak bu odaya ait olmayan ne varsa boşaltmalısınız. Salonda bulunan boş bardaklar mutfağa, veya yatak odasında bulunanlar kirli sepetine gitmelidir.  Etrafı toplarken göze batan sevmediğiniz veya eskimiş kullanılmayan ne varsa büyük bir kutuya doldurun. Toz bezini ve fıs fısı elinize alın, güneşin vurması ile iyice ortaya çıkan tozları temizleyin. Siz etrafı tozlardan arındırırken bir  diğer yandan yatak örtüsü, masa örtüsü, ev tekstillerini makineye atın ve çalıştırın.

Bahar Temizliği

Yatak şile ve minderleri yapabiliyorsanız bunları ters yüz edin ki, belirli bir şekil almaktan da kurtarmış olun. Evinizde el değmemiş köşelerde bir süpürge tutmanın tam zamanı, buraları unutmayın. Mutfak ve banyo gibi yerlerde bulunan dolaplara bir göz atın. Dağınık olan dolapları iyice toplayın. Perdeleri yıkamak istemiyorsanız eğer, süpürgenin ucuna döşemelik için olan ucu takarak perdelerin tozunu alabilirsiniz. Ama perdeleri yıkarsanız çok daha güzel olacaktır.

Bahar Temizliği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 63 − = 62