Pencere Önü Oturma Köşesi Dekorasyonları

0
5476
Oturma Köşesi

Pencere Önü Oturma Köşesi;

Pencere önünde düzenlenecek bir köşe denildiğinde, pofuduk yastıklar ve pastel tonların ağırlıklı olduğu romantik bir atmosfer aklımıza gelebilir. Oysa ki bu tip bir düzenleme için mutlaka bir romantik tarz benimsemek gerekmiyor. Bir çok evde tarz gözetmeksizin pencere önü oturma köşesi oluşturuluyor. Yani evin stiline uygun olarak bu alanlar değerlendiriliyor. Pencere önleri dış mekanın karmaşıklığına maruz kalmadan dış dünya ile bağlantı kurmamıza olanak veren ve doğal ışığın tadını çıkarma imkanı sunan yerlerdir. Kısacası evimizin içinde bizlerin bir sığınağıdır.

modern-tarz-bank

Böyle bir köşe fotoğrafı görünce hemen hemen herkes özenir, hemen bir kahve yada çay alarak kurulma isteği uyandıran bir köşedir. Bu köşeler kitap okumak, müzik dinlemek veya sadece dışarıyı izlemek için kullanılabilecek, dinlendiren ve insanın kendine vakit ayırmasını sağlayan bir alanlardır.

Oturma Köşesi

Koltuk, puf, sedir, ve benzeri çeşitli mobilyaların yardımları ile pencere önleri değerlendirilebilir. Hangi mobilyadan yararlanacağınızdan daha çok evin fiziksel yapısına bağlı olmaktadır. Hazır mobilya ölçüleri kimi zaman sizin eviniz için uygun olmayabilir. Bu durumlarda en güzeli bir marangoz ile çalışmanız iyi olacaktır. Pencere önlerini sedir dışında başka bir çift koltuklar ile tamamlayarak, misafirde ağırlanabilecek bir alan elde edebilirsiniz. Sehpa ve aksesuar ile tamamlanacak bu alan ile salonda daha çok yer açmanızda mümkün olabilir.

Oturma Köşesi

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 94 − 90 =