Balkon Veya Teraslarda Şömine Keyfi!

0
6169
Teraslarda Şömine

Balkon Veya Teraslarda Şömine;

Şömineler sadece iç mekanlarda değil, dış mekanlarda da kullanılırsa çok şık görüntü olabilir. Balkona, terasa yada bahçenize mekana en uygun bir şömine yerleştirilebilir. Şömine koyulmak istenen bir mekanda ilk olarak uygun bir baca bulmak önemlidir. Eğer baca yoksa tadilatta bacak yapılmalıdır, yada bacasız şömine kurulmalıdır.

 Teraslarda Şömine

Ayrıca havaların soğuduğu zamanlarda tadı kaçan dış mekanlarda şömine ateşi önünde oturup manzaranın keyfini çıkarmak, ayrı bir keyiftir. Elbette ki açık hava balkon veya terası tümüyle ısıtmak söz konusu olamaz. Sadece ateş başında oturanlar yararlansa bile seyretmesi de oldukça keyiflidir. Çok sık olarak yağış alan ve açık alanda oturmaya fırsat vermeyen bölgelerde ise açık hava şömineleri pek kullanışlı olmaz. Daha sık serin akşamların yaşandığı, kuru olan bölgelerde bir işlevleri olacaktır. Balkonunuz inşaatın en başında şömineli olarak tasarlanmışsa balkonunuza en uygun bir şömine modeli için şömine firmaları ile irtibat kurmanız iyi olacaktır.

 Teraslarda Şömine

Dış mekanlarda en sık tercih edilen şömine modelleri taş şömineler olmaktadır. Dış mekan ve manzaraya uyumlu doğal bir görünümleri varıdır. Ülkemizde daha sık balkon barbekülere rastlanmaktadır. Şömine firmaları tarafından satılan balkon barbeküleri ile açık alanda mangalın keyfini çıkarabilirsiniz.

 Teraslarda Şömine

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha − 3 = 5