Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

0
1978
Çalışma saatlerinize hayatınızda çok büyük zaman harcıyorken, sizin rahat edemediğiniz veya sevmediğiniz bir yerde çalışmak işkence gibi olmaz mı? Sizde ofis dekorasyonu konusunda birkaç fikir edinerek harika bir alan ortaya çıkartabilirsiniz.
home office
Ofisinizde modern çizgiler tercihiniz ise dikkat etmeniz gereken nokta abartılı tasarımlardan kaçınmanız gerekmektedir. Abartılı olan tasarımlar kişiliğiniz hakkında ipuçları vererek, yanlış seçimler ile yanlış anlaşılmanıza neden olabilir veya gözünüzün bilgisayara kaymasına sebep olabilir. Ofisinizde yapılan toplantılarda gündem konusundan daha çok tasarımlarınız dikkati çekebilir.
fancy office
Ofis tasarımlarında en önemli konu çalışma masanızın konumudur. Ofis dekorasyonu başladığında ilk olarak masanızın yeri ayarlanmalıdır. Masanız mümkün ise sol taraftan ışık alması iyi olacaktır. Yani kalem gölgesi düştüğünde sizi rahatsız etmemesi gerekir.
Yerleştirilen kanepeler ise çok rahat olmaması gerekir. Gelen konukların fazla rahatlayarak koltuktan kalkmama arzusu oluşmasını istemezsiniz değil mi?
office decoration
Özellikle iş hayatlarında ani iniş ve çıkışlar olanlar cam masa gibi tehlike arz eden ürünler pek sık kullanmamalıdır. Bu tip kişiler ofislerinde mümkün olduğunca az eşya bulundurması iyi olacaktır. Ayrıca ofisinizde çok fazla eşya olması dikkat dağınıklığına yol açabilir. Odaya astığınız tablolarında yeri ve desenleri çok dikkatli seçilmelidir. Yani odaya kattığınız görsellik sizin açınızda olmamalıdır. Bir ofisin en önemli aksesuarı aydınlatma dır. Zaten tüm gün bilgisayara bakmaktan gözleriniz yorulur, birde aydınlatmalar yormamalıdır.
Aydınlatmalar kadar oturduğunuz koltuğa da önem vermelisiniz. Koltuk sizi rahat ettirmeli ancak çokta rahat ettirmemelidir. Sağlık açısından belinizi iyi kavramalı ve yüksekliği çok iyi olmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 89 − = 87