Bebek Odası Nasıl Hazırlanmalıdır?

0
2057
Bebek odası hazırlarken bir çok detaya dikkat etmemiz gerekir. Öncelikle bebek yatağı, duvarların renkleri, halılar, aydınlatma gibi detaylar bunlar.
Bir bebek sağlığı açısından bu detaylar ile hazırlanmış bir oda oldukça önemlidir.
Baby room design

Oda Nasıl Olmadır?

Bebek odasına karar verirken evin en iyi güneş alan, ses yalıtımı olan ve annenin odasına en yakın konumda tasarlanmalıdır.

Zemin 

Kullanılacak halı kesinlikle toz tutmamalıdır. Bu sebeple makinede yıkanabilen halılar tercih edilmelidir.

Duvarlar

Duvarlar bir bebeğin gözlerini yormayacak ve direkt olarak ışığı yansıtmayacak özellikte pastel tonlarda olması iyi bir tercih olacaktır. Özellikle beyaz rengi bebek odasında tercih etmemeniz gerekir. Çünkü beyaz renk ışığı çok sert bir şekilde yansıtır ve bebeğin ileride görme duyularını engelleyebilir.
babys room

Mobilya Tasarımları

Bebek odası takımı almanız yerine, birbirine uyumlu olan mobilyaları tercih edebilirsiniz. Hem çok daha kullanışlı olarak sizin tasarladığınız bir oda çok daha hoş olabilir. Bebek odası yerine anne ve bebek odası tasarlamanız daha kullanışlı olacaktır. Piyasada satılan bebek odası takımları büyük tasarım ve süslü mobilyalardan oluşuyor. Yani tüm parçaları farklı yerlerden almanız iyi olacaktır.

Bebek Karyolası seçimi

Park yatakları estetik görüntü yoksunu sevmeyen biriyseniz, size ahşap karyola almanızı öneriyoruz. Hem sağlıklı, hem kullanışlı hemde çok daha iyi bir görüntü yakalayabilirsiniz. Yatak alırken dikkat etmeniz gereken şeylerden bir diğeri ise parmaklıklar arasıdır. Yaşı büyüdüğü zaman kafasını oraya sokmasını istemeyiz değil mi?
cool baby rooms

Bebek Yatağı

Bu konuda oldukça önemlidir. Piyasada bir çok seçenekler mevcut. Sünger yatak, pamuk yatak, visko yatak, yün veya lateks yatak gibi. Aslında bunlar tamamen kafa karışıklığıdır. İlk 3 ay için orta sertlikte sünger bir yatak yeterli olacaktır. Sonrası için ise kesinlikle lateks yatak tercih etmeniz gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha − 3 = 1