Klasik Tarz ile Harikalar Yaratın

0
1762

Antika eşyalardan hoşlanan bireylerin gönül rahatlığı ile seçebilecekleri bu tarz evinize ilginç bir hava getirecek. Bu tarzı uygularken size tavsiyemiz tamamı ile klasik eşyalar kullanmanız olacaktır. Aksi takdirde birçok farklı tarz birbirine karışır ve bu durum hoş bir görüntü yaratmaz.Klasik tarz evinizde son derece hoş durabileceği gibi aynı zamanda çok kasvetli bir havada yaratabilir. Bu tarzı yaratırken son derece dikkatli olmanız gerekir ve ne istediğinize net bir şekilde karar vermiş olmanız gerekir. Şıklık ile gösterişin bir araya geldiği bu tarzda abartılı avizeleri ve kadife kumaşları kesinlik ile unutmamalısınız. Aynı zamanda dantel de kullanabileceğiniz materyaller arasında yer alıyor.

italian style

Klasik Tarz Yaratılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelik ile ilk iş olarak renk seçimi yapmalısınız. Şayet mavi ve kirli beyaz gibi renkler klasik tasarımlarda son derece hoş görünmektedirler. Bu renkler son zamanlarda da son derece popüler olduklarından dolayı tercih etmek için gayet uygun renkler olacaktır.

luxury bathroom

Renk seçiminizi yaptıktan sonra klasik tarzdaki mobilyalarınızı almalısınız. Düğmeli koltuklar, kadife kumaş ile kaplanmış kanepeler ve ahşam ayaklı sehapalar kullanabilirsiniz. Aynı zamanda orta sehpalar için mermer dokusunu da kullanabilirsiniz. Bu doku yaratmaya çalıştığınız tarza kesinlik ile çok yakışacaktır. Mobilya seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise; evi çok karanlık bir hale getirmemeniz olacaktır. Açık tonları tercih etmeli bu tonlar üzerinden ilerlemelisiniz. Bu şekilde eve kasvetli bir hava vermeden, şık ve klasik bir görünüm yakalayabilirsiniz.

classic home design

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 90 − = 88