Merdiven Altları İçin En İdeal Fikirler

0
5336
Understairs Seating
Eğer iki katlı bir eve sahipseniz evinizin odak noktasını merdivenler oluşturur. Merdiven altları boş duruyor ise veya orada kapalı bir duvar varsa boş bırakmanız yerine kullanışlı ve dekoratif olarak değerlendirmek iyi değil midir?
Depolama alanı, çalışma alanı, oturma köşesi ve daha pek çok şekilde kullanabilirsiniz. İşte merdivenlerin altlarını değerlendirme yolları;
under stairs deco

Depolama Alanı

Boş duran ve kullanmadığınız merdiven altlarınıza dolap veya çekmeceler yaptırarak depolama alanı yaratabilirsiniz. Böylece şık ve eşyalarınız için fazladan depolama alanına sahip olabilirsiniz.

Merdiven Altları İçinde Bir Çalışma Alanı Yapın

Sizde eğer gizli bir çalışma alanı istiyorsanız, merdiven altı çok iyi bir fikir olabilir. Alana uygun olarak L şekli bir masa ve rafları yerleştirip güzel bir çalışma alanına sahip olabilirsiniz.

Dinlenme Yeri

Eğer merdiven altında yeterli alan varsa, buraya koltuk veya yatak yerleştirerek güzel bir dinlenme alanı yaratabilirsiniz.

Hobi Odası Veya Ardiye

Bu alanı küçük bir kapı eşliğinde minik bir hobi odası yapabilirsiniz.Veya ayakkabı şemsiye gibi eşyaları saklayacağınız bir ardiye olarak da kullanmanız mümkündür.

TV Ünitesi Olarak Kullanabilirsiniz

Eğer merdiven altınız oturma odanıza çıkıyorsa raf ve dolaplar ile çevrili bir TV ünitesine çevirebilirsiniz. Böylece farklı bir görünüm katarak, yerden tasarruf etmiş olursunuz.
under the stairs

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 34 − = 31