Salon Dekorasyonunda Kadife Nasıl Kullanılır

0
1986
velvet design
Dekorasyonlarda kadifeler oldukça fazla yer alabiliyorlar. Özellikle koltuklarda kullanılan kadifeler şıklığı ve rahatlığı temsil ediyor.
Oldukça fazla yumuşak olan kadife kumaşlar dokuma aşamasında ham maddesine ait liflerin uzun olarak bırakılması ile oluşuyor.
blue velvet
Dekorasyonlarda kadife pek çok alanda sıkça uygulanıyor. En çok koltuklarda kullanıldığı da bir gerçek aslında. Gelişen teknoloji ile kadifeler artık abajurlar da, halı ve duvar kağıtlarından daha bir çok alanda da kullanılabiliyor.
Rahat ve şık olan koltuklarda kadife kullanımı ön planda oluyor. Ancak temizlenmesi çok zor olduğundan dikkatli kullanılması gereken bir üründür. Eğer evinizde küçük çocuk varsa kadife kumaşlı mobilyalar pek size uygun olmayabilir.
Abajur denildiğinde aklınıza aydınlatma ürünü geliyor olabilir. Bu sebepten abajur ile kadife pek bağdaştırılmasa da abajurlar sadece aydınlatıcı değilde bir tamamlayıcı aksesuarlar olarak da kullanılabiliyor.
velvet home
Yani dekorasyonlar da abajurlar’dan yararlanmanız da oldukça mümkündür. Abajur dekorasyonun da sınır tanınmaması ile birlikte kadifeler ile kullanımı da oldukça yaygınlaşmıştır. Kadife abajurlar da dikkat etmeniz gerekenler ise; kadifenin ışığı basacağını unutmamanız gerekir. Bu nedenle kadife yapılan abajurlar aydınlatmanın pek önemli olmadığı mekanlarda tercih edilmesi daha doğru olacaktır.
velvet
Duvar Kağıtlarında Kadife
Son dönemlerin en güzel trendlerinden biridir. Evlerde ve ofis gibi ortamlara uygulanabilen duvar kağıdı uygulaması ortama oldukça zengin bir hava katabilir. Ayrıca sayısız desen ve renk seçenekleri ile kullanıcılara sayısız seçenekler sunuyor. Salon dekorasyonunuzda kullanımı tercih edebilirsiniz.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha − 1 = 6