Marangoz Yapımı Gardrop Modelleri

0
12798

Marangoz yapımı gardrop modelleri Gardroplar adeta evlerimizin kurtarıcısıdır. Çünkü gardroplar yalnızca giysilerimizi yerleştirdiğimiz bir eşya değil birçok kullanılmayan veya kullanılıp yer bulunamayan ufak eşyalarımızı da sığdırdığımız bir depodur diyebiliriz. Marangoz tarafından üretilen ve marangoz işçiliği görmüş olan tüm ürünler özel tasarım ürünüdür. Marangoz yapımı gardrop modelleri tercih etmek isteyenler için marangoz ustaları ile görüşülerek marangoz yapımı gardrop modelleri incelenebilir veya kişiler kendi zevkine ve isteğine uygun bir gardrop yaptırtabilir. Özel tasarım gardroplar kişilerin istedikleri boyutta, hacimde, modelde ve renklerde olabilmekte ve yaptırılabilmektedir. Ayrıca bunların yanı sıra kullanışlı, pratik ve sağlam bir görünüm ve yapıya sahip olması da yaptırılacak olan elbise dolabı modelleri için önemli hususlardır.

Marangoz yapımı gardrop modelleri seçimini yaparken görünümüne, iç kullanım alanına, raf sayısına ve çekmecelerine dikkat edilmelidir. Ne kadar kullanışlı alana sahip olursa eşya kapasitesi de o kadar artacaktır. Gardroplar için diğer önemli bir husus ise yüklüklerinin boyutudur. Çünkü mevsimlik eşyaların yerleştirilecek olacağı yüklüklerin yorgan, battaniye ve mevsimlik kıyafetler gibi birçok şeyin içerisine sığması gerekmektedir. Bu sayede evinizde çok daha fazla boş alan oluşturabilir ve kullanılmayan eşyaları boşu boşuna görmenize ve uğraşmanıza gerek kalmadan bir köşede vakitlerini bekletebilirsiniz.

Seçtiğiniz marangoz yapımı gardrop modelleri odanızın şekline ve dekorasyonuna da uygun olmalıdır. Örneğin küçük bir odaya çok büyük bir gardrop ya da tam tersi çok büyük bir odaya hiç uymayan ufak bir gardrop tercih etmek anlamsız olacaktır. Ayrıca odanızın rengine, eşyalarına, yapısına uygun yani dekorasyona uyum sağlayan bir gardrop olması da sizlerin göz zevki ve odanın şıklığı ve modern görünüşü için önemlidir. Yine tabi ki sadece dekorasyona uygun ve istediğiniz tarz diye, içyapısından ve kapasitesinden feragat etmemek gerekir. Odanıza göre tercih edebileceğiniz örnekler vermemiz gerekirse örneğin; Yatak odanız küçük ise sürgülü kapılı veya klasik tarzda açılıp kapanan, çok yer kaplamayan ancak uyumlu yatak odası dolap modelleri tercih edebilirsiniz.

Marangoz Yapımı Gardrop Avantajları

Marangoz yapımı gardrop avantajları, Hazır alınan gardropların aksine çok daha fazladır. Bunun en önemli sebebi ise sizin istekleriniz doğrultusunda size ve evinize en uygun gardrobu yaptırabiliyor oluşunuzdur. Gerek boyutu, gerek malzemesi gerek tasarımı ve modeli herşeyi size göre ayarlanabilen dolap sayesinde evinizde ona ayıracağınız köşeye uyacak harika bir gardrobunuz olabilir. Marangoz yapımı gardrop avantajları konusunda size sağlayacağı en büyük getiriler şunlardır;

 • Alanı Maksimum seviyede kullanabilmenizi sağlar.
 • Evinize ve tarzınıza uyum sağlar.
 • Özel tasarım ve özellikler eklemenize olanak tanır.
 • Evinize ve kullanacağınız alana sizin istekleriniz doğrultusunda uyum sağlar.
 • Sevdiğiniz rengi ve size lazım olan boyutu yaptırabilmenizi sağlar.
 • Marangoz yapımı olduğu için oldukça dayanıklıdır.

Marangoz yapımı gardrop fiyatları

Marangoz yapımı gardrop fiyatları, bir firmada satılıyor ise firmanın satış politikasına ve kullanılan malzemeye göre ancak bir marangoz tarafından bizzat yapılıyorsa, sizin isteklerinize göre değişiklik göstermektedir. Bir ortalama vermek gerekirse bu yelpaze, marangoz yapımı gardrop fiyatları için 800TL ile 12000 TL arasında çok geniş bir aralıkta olacaktır. Fiyatı etkileyen en önemli unsur gardropun hangi malzeme ile yapılacağıdır. Örneğin; Sunta ile yapılan dolaplar oldukça ucuz olabiliyorken Lake ile yapılan dolapların fiyatları oldukça yüksek olabiliyor. Dolabın boyutu, tasarımı, işçiliği gibi biraz sonra bahsedeceğimiz fiyatları etkileyen hususlar içerisinde fiyat farkını en çok yaratan durum gardropun hangi malzeme kullanılarak yapıldığıdır. Dolap yaptırma fiyatları konusunda marangozların fiyatlarını belirlediği hususlar şunlardır;

 • Tasarımının nasıl olacağı
 • Ölçülerinin nasıl olacağı
 • Hacminin nasıl olacağı
 • İşçiliğinin ne kadar zahmetli olduğu
 • Kullanılacak malzemelerin kalitesi
 • Ek eklenecek özellikler (LED ışık, özel kapak gibi)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 47 + = 52