Kilo Vermeye Yardımcı Gıdalar

0
2330

Kilo vermek istiyorsunuz ancak veremiyor musunuz? Yoksa çok mu çabuk kilo alıyorsunuz?Belki de metabolizmanız yavaş çalışıyordur. Aslında yediklerinizle metabolizmanızı hızlandırmanız mümkün. Peki metabolizmamızı hızlandırmak için neler tüketmeli? İşte detaylar…

PROTEİN
Et, tavuk,balık, yoğurt,yumurta,peynir gibi protein bakımında zengindir. Yemekten sonrası sindirim sistemi daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar ve yakılan kalori miktarı fazlalaşır. Bu da metabolizmanızın hızlanmasına, dolayısıyle kilo veriminin kolaylaşmasına neden olur.

SOĞAN VE SARIMSAK
Türk mutfağının demirbaşlarından olan Sarımsak ve soğan yağ depolarının azalmasında oldukça etkilidir. Ayrıca, sarımsak içeren her besinin antibiyotik ve bağışıklık yükseltici etkisi de yadsınamaz.

OMEGA 3
Wisconsin Üniversitesinde yapılan araştırmalar omega 3 yağ asidinin metabolizmayı etkilediğini ortaya çıkartmıştır. Omega 3 içeren yiyecekler metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermeye yardımcı olur. Balıklar ve fındıkda yüksek oranda omega 3 yağ asidi bulunur. Bu içeriklerindeki yağ asidi ile metabolizma hızını etkileyen leptin hormonunu harekete geçirir.

TURP
Turp ile metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

ARMUT VE ELMA
Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı bir diğer yiyecek liflerdir. Elma ve armut içerdikleri yoğun lif sayesinde sindirim sistemine olumlu etkide bulunurken zayıflamayı da kolaylaştırır.

GREYFURT
İçinde barındırdığı lifler sayesinde sindirimi uzun süren greyfurt tokluk hissi ile metabolizmayı aktif hale getirir. Yağ yakıcı özelliği ile bilinen greyfurt zayıflamaya yardımcı bir gıdadır. Yemekten önce yarım greyfurt yer ya da yarım bardak greyfurt suyu içerseniz yemek sırasında daha az yiyeceğiniz için daha az kalori alırsınız.

KUŞKONMAZ
Kuşkonmaz, lifli yapısıyla metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı, aynı zamanda iyi bir idrar söktürücüdür. Ödem atmaya yardım eden kuşkonmaz, ayrıca bağırsak dostudur.

ZENCEFİL
Zencefil metabolizmayı hızlandıran baharatların başında gelir. Zencefilde bulunan çeşitli maddeler dolaşım ve sindirim sistemini harekete geçirerek metabolizmayı hızlandırır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 6 + 2 =