İkiz Bebekler İçin 2016 Dekorasyon Fikirleri

0
2860
twin babies room

İkiz bebeklere sahip olan aileler oda dekorasyonu yaparken ve ikiz bebekler için eşyalar seçerken diğer ailelere göre zorluklar yaşayabiliyorlar. Özellikle ikizlerin cinsiyetleri farklı ise. Bazı özel detaylara dikkat ederek hazırlamanız gerekiyor, işte sizler için bir kaç küçük fikir.

twins room
1. Çocuklar için ayırdığınız oda normal çocuk odalarına göre daha büyük olabilir. Küçük bir oda daha karışık gözükmesine neden olabilir. Bütçe ve odanız daha geniş ve ferah bir oda yapmanıza uygunsa koyulacak eşyalardan her bir ikiz için ayrı ayrı eşya alabilirsiniz.
2. İkizlerden bir diğeri kızsa odanın dekorasyonunu yaparken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu durumlarda odada kullanılan renklerin ve özellikle eşyaların seçimi yapılırken daha seçici olmanız gerekir. Kız için ayrı, erkek için ayrı renk seçmektense ikisi için ortak bir renk seçerek uyum sağlayabilirsiniz.

twin room
3. İkiz bebekler için kullanılacak odanın mobilyaları hazır olarak alınacağı gibi özel tasarım olarak zevkinize göre yaptırabilirsiniz.
4. Oda dekorasyonunda her iki bebek için aynı renklerde mobilya alırsanız odayı bebeklerin cinsiyetlerine göre tonlarda belirleyerek odanızı bu şekilde renklendirin. Kız çocuğunun kişisel eşyaları pembe, mor, kırmızı, lila gibi cıvıl cıvıl renkler seçilerek fark yaratılabilir. Aynı renk alınan mobilyalar çocukların cinsiyetlerine göre kişisel eşyaları farklı alınarak bir uyum yakalanabilir.
5. Çocuk odasını mümkün olduğunca iyi değerlendirmek açısından yatakların odayı daraltmayacak şekilde yerleştirilmesi gerekir. İkiz bebekler doğduktan sonra ilk aylarda özellikle dolap, komodin gibi mobilyaları rahatlıkla paylaşabilirler.

twinns room decoration

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 49 − = 48