Feng Shui İle Evinizi Dekore Edin!

0
1686
Feng Shui

Yaşadığımız mekanlarda gizli kalan enerjiyi açığa çıkarma ve ortama uyum sağlama temeline kurulan klasik bir çin öğretisidir. Feng Shui tarz dekorasyon sayesinde mekan ve insan arasında bulunan uyumsuzluklar ortadan kalkarak yaşam alanları düzenlenebilir.
Bu sayede daha mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir hayata kavuşmak mümkün olabilir.
Giriş kapısının karşısında merdiven, ayna, tuvalet, veya sivri köşe ve kolon bulunmamalıdır. Bunlar enerjinin evde rahat bir şekilde dolaşmasına engel olan etkenlerdir.

feng shui style
İnsanlar hayatlarının üçte birini uyuyarak geçirdiklerinden yatak odası dekorasyonu büyük önem arz etmektedir. Buna göre ayaklar kapıya bakarak uyumamalı, oda içinde kullanılan kumaş ve örtülerde düz renkler tercihiniz olmalıdır.

feng shui decoration
Odanızın içinde elektronik eşyalar bulunmaması iyi olacaktır. Hem elektro manyetik enerji yansıtır ve sağlık açsından iyi değildir. Odada akvaryum ve canlı bitkilere yer verilmemelidir.
Banyonuzda ise beyaz ve açık pastel renkler hakim olması gerekmektedir. Aydınlık ve taze hava girişi sağlamak iyi olacaktır. Kırmızı ve tonları ateş elementi olduğundan banyo yok edici olacaktır.
Oturma odanız ise evin odak noktası olduğundan kare veya dikdörtgen olmalıdır. Oturma odanız evinizin adeta bir kalbidir. Aile bireyleri burada bir araya gelir ve misafirler burada ağırlanır. Giriş kapısının karşısına enerji kesen mobilyalar yerleştirilmemelidir. Oturma odanızda sivri köşeli mobilya veya yırtıcı hayvan figürleri de olmamalıdır. Fazla mobilya enerji keseceğinden mobilyalar odanıza orantılı olması gerekmektedir.

Feng Shui

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 72 − 66 =