Evinizde Bir İskandinav Havası Yaratın

0
2955
iskandinav ev stili

Evinizde biraz İskandinav havası vermeye ne dersiniz? Son zamanlarda oldukça popüler olan bu stil evinize son derece hoş bir hava katacaktır.  Oldukça hoş ve sade bir havaya sahip olan İskandinav tarzı dekorasyon ile ilgili size birkaç öneri vereceğiz. Bu şekilde bu tarzı sizlerde evinizde kolayca uygulayabilir ve yeni dekorasyonunuzun keyfine varabilirsiniz.

 

iskandinav tarzı ev

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu İçin Ufak Öneriler

Bu ülkeler yaz aylarını aydınlık ve güneşli ama kış aylarını karanlık geçirdikleri için İskandinav ülkelerinin geneline bir kasvet hakimdir. Bundan dolayı bu bölgede yaşayan bireyler evlerinde genellik ile aydınlık ve ferah bir hava olmasını dilerler. Bundan dolayı her zaman dekorasyon yaparken açık tonları seçmeye dikkat ederler. Evinizde bir İskandinav havası yaratmak içi kolay birkaç adımı takip edebilirsiniz.

iskandinav tarzı ev dekorasyonu

Bunlardan ilki açık renk mobilyaların ağırlıklı kullanılması olacaktır. Beyaz, bej, krem gibi renklerin ağırlıklı olduğu mobilyalar seçmeniz gerekir. Gri, kirli beyaz gibi renklerde sizin için uygun olacaktır. İskandinav tarzı yaratmak için uygulamanız gereken ikinci adım da kürk veya posta benzeyen ürünleri sıklık ile kullanmanız olacaktır. Odun görünümüne sahip ahşam sehpaları da tercih edebilirsiniz. Şayet bu ülkelerde geçmiş yıllarda avcılık ve odunculuk ön plana çıktığından dolayı bu tarz dekorlar evinize İskandinav ülkelerinden esip size kadar ulaşan bir hava katacaktır. Evinizin aşırı aydınlık havasını biraz koyultmak adına ise duvarlarınızda hafif koyu ve hareketli dekorlar kullanmanız çok daha hoş görünecektir. Aynı zamanda renkli yastıklar ve hafif renkli perdeler kullanarak dekorunuzu çok daha güçlendirebilirsiniz.

 

İskandinav havası taşıyan ev dekoru

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 62 − 57 =