Dekorasyon Hileleri ile Evinizi Daha Geniş Gösterin

0
1646
evi geniş göstermek için dekorasyon tüyoları

Gerek eşyalarımızın büyüklüğü gerekse yüksek miktarda mobilyaya sahip olmamız zaman zaman evimizi olduğundan daha dar gösterebilir ve bu durum çok göze hitap etmeyebilir. Bu gibi durumlarda farklı dekorasyon hileleri ile evinizi olduğundan daha geniş gösterebilir ve daha hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz.

şık ev dekorasyonu

Evinizi Geniş Göstermek İçin Dekorasyon Taktikleri

Evinizi dekore ederken dikkat etmeniz gereken ilk konu kesinlikle kullandığınız renkler olacaktır. Bu renkler sadece mobilyalar için değil duvarlar ve dekorasyon için kullanılan her şey için geçerli olacaktır.

geniş ev dekorasyonu

Evinizi dekore ederken ferah ve açık bir görünüm yakalamak istiyorsanız kesinlikle açık tonları tercih etmelisiniz. Bu şekilde eviniz daha ferah ve geniş görünecektir. Daha sonraki aşama ise eşya seçimi olacaktır. Duvarlarda kullanılan renge uyumlu bir rengi mobilyalarınızda kullanmanız evinize çok daha hoş bir görünüm katacaktır. Mobilyaların renkleri de tıpkı duvar renkleri gibi açık olmalıdır. Bunun sebebi ise mobilyaların fazla ortaya çıkarak, koyu tonları ile bulunduğunuz ortamı boğmasını istemeyecek olmamızdır. Açık renk duvarlar ve açık renk mobilyalardan sonraki adım ise ufak dekorasyonlar olacaktır. Bunlar duvara asılan çerçeveler, saatler veya yere serilen halılar olacaktır. Halı olarak yine açık bir ton seçmeniz bulunduğunuz bölgeyi genişletecektir. Bunun sebebi ise koyu tonların çok baskın bir şekilde ortaya çıkması ve kullanıldıkları alanın tüm hatlarını belli etmesidir. Bundan dolayı açık renkler ile devamlılığı sağlamanız sizin yararınıza olacaktır. Koyu renk olarak kullanabileceğiniz tek şey ise aksesuarlar olacaktır. Duvara astığınız herhangi bir dekor açık rengin içerisinden kendini kolayca sıyıracak ve ”Ben buradayım! ” diyecektir. Bundan dolayı az miktarda ama koyu renk dekorlar kullanmanız evinize gerçekten çok hoş bir görünüm katacaktır.

 

ev dekorasyonu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 69 + = 71