Dikdörtgen Salonlarınızı Nasıl Döşemeniz Gerekir?

0
1928
living room

Evinizi dekore ederken zorlandığınız konulardan biride salon dekorasyonudur. Hele birde salonunuz dikdörtgen şekilde ise içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Koltuk nereye konmalıdır, masa hangi tarafta olmalıdır gibi içinden çıkılmaz bir alıyor.
L şeklinde olan salonların avantajı düşünüldüğünde dikdörtgen salonların dekorasyon zorluğuna da hak vermek gerekir. Dikdörtgen bir salonda en sık yapılan dekorasyon hatalarından biride koltukları adeta bir tren gibi sıra sıra dizmektir.

living room
Aslında dikdörtgen bir salonu dekore etmek kare bir salona göre çok daha kolaydır.

rectangular living room
1.İlk önce dediğimiz gibi koltuklar sıra sıra olmamalıdır. TV karşısına 3’lü koltuğu ve yanlara berjer, ikili koltuklar koyabilirsiniz.
2.Yemek masası kapı ve mutfağa yakın olmalıdır. Servisin rahat yapılabilmesi açısından iyi olacaktır.
3.Bununla beraber yemek masası da dikdörtgen olmalıdır. Özellikle yuvarlak kenarlı olan masalar çok daha şık ve salona uyum sağlayacaktır.
4.Her alana dediğimiz gibi ayna salonunuza genişlik sağlayacaktır.
5. Bu tip salonlarda en iyi uyum sağlayan sehpa ise elips şeklinde olan sehpalardır.
6.Salonda zigon sehpa olmazsa olmazdır. Misafirler geldiğinde işe yarayan bu sehpalar iki berjer arasında çok iyi olacaktır.
7.Salonda orta sehpa veya masanın altında mutlaka halı kullanmanız gerekir.

rectangular room

Sizlerde dikdörtgen salonlarınızı en iyi şekilde dekore edebilir ve son derece güzel bir görünüm yaratabilirsiniz. Dikdörtgen salonlarınızı dekore ederken yukarıda bahsettiklerimize dikkat eder iseniz çok daha hoş bir görünüm yaratabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha − 2 = 3