Antre Dekorasyonlarında Dikkat Etmeniz Gerekenler

0
2420
decoration

Ev dekore ederken pek önemsiz gördüğünüz antreler aslında evinizin karşılama yeri olduğundan ilk izlenimin oluştuğu yerdir. Şık ve sıcak dekore edilen bir antre evinize girdiğiniz gibi pozitif enerji yayacak ve evin genelinde dekorasyon hakkında fikir verecektir. Evinizin bütünlüğü açısından önemli olan antreler bunun yanında evin neredeyse en karanlık yerinden olduğundan dekorasyon çok daha detaylı olması gerekmektedir.

dresuar

Peki, antremizi şık ve enerji dolu nasıl yapabiliriz?

coridor
1.Antremiz oldukça karanlık olacağından açık renkler daha çok tercih edilmelidir.
2.Daha aydınlık diğer bir yöntemi ise uygun olan aydınlatmalar. Bir kaç kollu avizeler, spot ve aplikler antrenizde yeterince aydınlığı sağlamanıza yardımcı olabilirler.
3.Duvarlarınıza klasik ya da parçalı duvar kağıtları uygulayabilirsiniz. Yine bu duvar kağıtlarının açık renk olması iyi olacaktır.
4.Antrenizde ayna kullanmanız antreye büyüklük ve ferahlık katacaktır. Ancak çok sık yapılan bir hata var ki oda beyaz aynalar kullanmaktır. Beyaz aynalar ışığı çok yansıtır, bunu unutmamalısınız.
5.Antrenizin bir bölümüne ailenizin fotoğraflarını içeren şık bir çerçeveler ile süsleyebilirsiniz. Gelmiş konuklarınız ve sizler içinde hoş bir görünüm olacaktır.
6.Bunların yanı sıra parlak seramik taşlar kullanmak da çok sık yapılan yanlışlardan. Banyo tuvalet gibi koridora bağlandığı için buralarda kaygan zeminler olması pek uygun değildir. Ayrıca ayak izlerini çok belli edeceğinden temizlik sorunu da çıkacaktır.

entrence

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha + 42 = 44