Desen Kullanımı Ve Pratik Bilgiler

0
1872
pattern
Evlerimizde hemen hemen her köşesinde desenli bir objeye yer veriyoruz. Kimi zaman mobilyalarda, kimi zaman duvar kağıtlarında desenlere yer vererek desen tutkumuzu evlerimize taşıyabiliyoruz.
home decor

Desenleri Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Eğer farklı desenler ile evinize hareket katmak istiyorsanız en fazla 3 desen kullanmaya özen gösterin. Farklı bir çok desen kullanırsanız eğer göz yoran bir ortam yaratmış olursunuz. Aynı odada beraber kullanılacak desenlerin boyutları önemlidir, içlerinden biri büyük desenli iken, diğeri daha sade, minik desenli objeler kullanın. Desenleri bir yerde toplamayın, odaya dağıtın.
pattern for home

Odanın Geri Kalanı Nasıl Dizayn Edilmelidir?

Odanızda eğer desenli duvar kağıtları kullandıysanız, mobilya ve döşemeleri mümkün olduğunca sade renklerde tercih edin. Mekanı daha fazla hareketlendirmek için desenli perde ve yastıklar kullanabilirsiniz.
Odanızın daha küçük veya büyük görünüm yakalaması için desenlerden yardım alabilirsiniz. Alçak tavan bir odada dikine çizgili bir duvar kağıdı kullanarak, mekanı daha büyük göstermeniz mümkündür. Dar mekanları ise geniş göstermek için yatay çizgileri tercih etmelisiniz. Bu noktada desenlerin ölüçülerine oldukça dikkat etmeniz gerekiyor. Geniş  duvarlarda küçük desenler kaybolurken, büyük desenler ise oldukça göz yorucu olabilir.
Zeminde desene yer vermenin en iyi yolu desenli bir halıdır. Böylece istediğiniz zaman deseni değiştirebilirsiniz.
Ev dekore ederken sayısız desen mevcuttur. Çiçekli çizgilerden, geometrik desenlere uzanan geniş seçenekler insanı kararsızlığı sürüklüyor. Bu noktada ise zevkinize uygun tercihlere yönelmek en doğrusu olacaktır. Eğer klasik bir ortam seviyorsanız perde ve kumaşlarda damask desenler kullanarak şık bir ortam yaratabilirsiniz.
pattern

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 9 + 1 =