4 Adımda Balkonunuzu Bahçeye Çevirin

0
1959

Balkonunuzu Bahçeye Çevirme Önerileri

1.Balkonunuzun taşıyabilecek olan ağırlığını iyice öğrenin. Bir kaç saksı ve sandalye hiç bir sıkıntı yaşatmaz. Fakat gerçek bir bahçe havası yaratmak için balkona yer vermek istediğiniz eşyalarınızın hakkında bilgiler toplamalısınız. Örneğin yarım fıçı ıslak toprak 100 kg yapar.

2.Sulama sisteminizi ise doğru bir şekilde ayarlamanız gerekiyor. Mutfak veya banyonuza yakın bir balkon varsa musluğunuza ince bir boru monte ederek çiçekleri kolay bir şekilde sulaya bilirsiniz. Yoksa bir kova eşliğinde su taşımak oldukça zor olabilir.

garden style balcony

3.Güneş veya rüzgara karşı iyi bir önlem almalısınız. Bulunduğunuz bölgenin iklim koşulları ve balkon konumu gibi ince detaylar bitki yetiştirmede önemli rol oynar.

Güneşli bir günde balkonunuz altı saatten fazla güneş alıyorken, yüksek olan bölgelerde de çok fazla esen rüzgar nedeni ile bitkilerinizin kuruma riski olabilir. Ayrıca balkonunuza bitki seçerken bu önemli detayı da atlamamanız önerilir.

4.Bitkilerinizi her türlü hava şartlarına uygun olan fiberglas, plastik yada ahşap saksılarda muhafaza etmeniz iyi olacaktır.
garden

Büyük saksıların alt kısımlarına üçte bir olacak şekilde strafor sererek toprak ağırlığını biraz daha azaltabilirsiniz. Ayrıca toprağın uçmaması için bir bez veya naylon ile sarmak güzel olacaktır. Küçük olan saksılarınızı ise mutlaka sabitlemeniz gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 4 + 2 =