Yaratıcı Saksılar İle Eviniz Daha Güzel Görünebilir

0
2156
yaratıcı saksılar

Yaratıcı Saksılar;

Evlerimizde bazen süs bitkileri, bazen ise mutfaklara taze olarak tüketilecek soğan, nane, maydanoz, ya da fesleğen gibi bitkileri yetiştirebiliriz. Fakat bazen saksı canım sonuçta ne olacak ki, diyoruz ancak ev dekorasyonu yaparken oldukça doğal bir ürün. Saksıları evlerimizin içinde oldukları kadar balkon dekorasyonu ve teras dekorasyonları olduğu gibi mutfak dekorasyonlarında da sık sık kullanabilirsiniz.

Sizlerde hazır saksıların yanında kendin yap fikirleri ile basit malzemeler kullanarak eviniz için bir birinden güzel saksılar yapabilirsiniz.  Bu saksılar bir birinden değişik ve ilginç malzemelerden yapılmıştır.

Pet şişeden, kahve kupasına ve hatta sehpa modelinde olan saksılar bile mevcuttur. Yaratıcılık olduğu kadar, birazda elinizde olan malzemeler ile sizlerde ev dekorasyonları yaparken kullanacağınız ve içlerine güzel bitkiler koyacağınız bir birinden şık saksılar yapabilirsiniz.

Kahve fincanı saksısı, içine ekeceğiniz bitkiler ile oldukça dekoratif olabilir. Bu saksıda en çok dikkat etmek gereken nokta ise çok fazla su koymamak olacaktır.

yaratıcı saksılar

Kahve kupası saksısı, yine kahve fincanı gibi oldukça güzel bir örnektir. Sulama konusunda bunda da çok dikkat etmelisiniz.

yaratıcı saksılar

Kavanoz saksısı, ile evinizde kullandığınız saksıları atmak yerine içlerine bitki veya çiçekler ekerek değerlendirebilirsiniz.

yaratıcı saksılar

Akvaryum saksısı, yani demek oluyor ki, akvaryum sadece balık beslemek için değildir. Bu örnekte olduğu gibi akvaryum içinde bitkilerde yetiştirebilirsiniz.

yaratıcı saksılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 21 − 13 =