Televizyon Ünitesi Alçıpan

0
7885
Televizyon Ünitesi Alçıpan

Televizyon ünitesi alçıpan, evlerde yaygın olarak kullanılan televizyon ünitesi alçıpan uygulamalarıyla alandan da tasarruf sağlayan dekorasyon tercihlerinden biridir. Çelik, raf ve alçının bir araya gelmesiyle oluşturulan bu alanlar hem alana şıklık katar hem de fonksiyonel kullanım alanları sağlar. Alçıpan ile yapılan televizyon ünitelerinin çok tercih edilmesinin en önemli sebepleri

 • Dayanıklılık
 • Rahat kullanım
 • Alan kazanımı
 • Estetik görünüm olarak gösterilebilir.

Televizyonlar geçmişten bugüne yaşam alanlarını odak noktası haline gelmiştir. Ortak yaşam alanlarında televizyonların üniteler ile daha ihtişamlı ve dekoratif görünmesini sağlamak o mekânın ruhunu yansıtması bakımından da çok önemlidir.7

Alçıpan Televizyon Ünitesi Çeşitleri

Alçıpan televizyon ünitesinin kendi içinde de alanlar oluşturulması, bu ürüne olan ilgiyi de arıtmaktadır. Bu alanlar

Televizyon Ünitesi Alçıpan
 • Şömineli televizyon ünitesi
 • Raflı televizyon ünitesi
 • Ledli televizyon ünitesi
 • Vitrinli televizyon ünitesi
 • Dolaplı televizyon ünitesi
 • Kolonlu televizyon ünitesi olarak çeşitlendirilebilmektedir.

Oluşturulan alanlar alçıpan televizyon ünitesi çeşitlerini de önümüze sermektedir. Evinize televizyon ünitesini mobilya olarak da almayı tercih edebilirsiniz. Ancak alçıpan televizyon üniteleri tasarlamak yaşam alanını daha muazzam göstermektedir.

Alçıpan Televizyon Ünitesi Nasıl Yapılır?

Alçıpan televizyon ünitesi yapımı ustalık ve incelik isteyen bir iş olsa da biraz video izleyerek biraz da eliniz yatkınsa kendiniz de güzel bir ünite tasarlayabilirsiniz. Peki, televizyon ünitesi nasıl yapılır? Bunun için ilk olarak çelik profiller temin etmelisiniz. ünitesi yapmak için çelik aksanlar belirlenen şekillerde yerleştirilir. Bu bölümlerin arasına tahta raflar konulur. Kaba görünümü ortaya çıkan televizyon ünitesi alçı ile kaplanarak tamamlanmış olur. Alçıpan televizyon ünitelerini çekici hale getiren detaylardan biri aydınlatmadır. Gizli aydınlatma ya da spot kullanılarak öne çıkarılan alçıpan televizyon üniteleri, evlerde aydınlık ve ferahlık sağlar. Televizyonun yerleştirileceği alan dışında farklı bölmeleri de olan bu dekorasyon ürünü maliyet olarak da ekonomiktir.

Alçıpan Televizyon Ünitesi Modelleri

Salonun ya da oturma odasının şekline ve büyüklüğüne göre farklı modellerde alçıpan televizyon üniteleri yapılabilir. istenilen tarzda ve çok değişik ürünlerle tasarlanabilir. Evinizin salonunda avangart tarzı benimseyenler için Osmanlı motiflerinden oluşan yaptırabilir. Ünite yapımında doğaltaş kullanmak evin dekorasyonuna farklı bir boyut kazandırabilir. Salon dekorasyonu için kullanılan alçıpan televizyon ünitesinin fon oluşturacak arka kısma doğaltaş kullanılabilir. Özellikle dikdörtgen oturma odaları için düşünülen televizyon ünitesi yuvarlak formda yapılabilir.

Televizyon Ünitesi Alçıpan

Alçıpan TV Ünitesi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alçıpan TV ünitesi modelleri duvar yapısı, renk uyumu, odanın genişliği ve şekli gibi birçok unsura bağlı olarak yapılır. Alçıpan TV ünitesi yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler şöyle özetlenebilir:

 • odanızın duvarları ve renkleri ile uyumlu olmalıdır.
 • Ayaptırmak için işinin ehli ve profesyonel bir alçıpan ustası ile çalışılmalıdır.

Evinizde en güzel sonuçları almak için alçıpan yaptırmadan önce dikkatli olmalı, doğru seçimi yapmalısınız. Yaşam alanınız için şık ve modern bir ustasının kabiliyeti ve tecrübesi ile doğru orantılı olarak üst düzeyde uygulanabilir.

Alçıpanın En Büyük Avantajı

Televizyon ünitesi yapımında kullanılan alçıpanın en büyük avantajı, şekil verilebilir olmasıdır. Böylece istenilen dekor veya desen alçıpanla sağlanabilir. Alçıpan malzemesi ile her çeşit deseni görebilmek mümkündür. Alçıpan esnekliği ve bir o kadar kolay montajı ile evlere uygulanabilen bir malzemedir. Bu sayede hayalinizde tasarladığınız bir projeyi, olarak evinize monte edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha − 1 = 7