Sonbaharda Cilt Bakımına Dikkat!

0
1541

Mevsim değişikliklerinde cilt bakımının da tarzının değişmesi gerekmektedir. Çünkü hava değişimi ciltte de farklılıklara sebebiyet verir. Sonbahar aylarına girildiği zaman cildin nem dengesinin korunup kışa hazır hale getirilmesi oldukça mühim. Tüm bunlardan yola çıkarak hazırladığımız sonbaharda cilt bakımına dair detayları makalemizden bulabilirsiniz.

BU SORUNLARA DİKKAT!
Rüzgarlı ve soğuk havanın aniden gelmesi cildinizde tahrişe neden olabilir. Yaz aylarında açılan gözeneklere uçuşan rüzgar ile kir ve toz girebilir. Bunun sonucunda ise akneler ve siyah noktalar çoğalabilir. Bunun akabinde kaşıntı, pullanma, egzama gibi hastalıklar da bu mevsimde karşılaşılan sorunlar arasındadır.Tüm bunlara önlem olarak, dışarı çıkmadan evvel nemlendiricilerden faydalanmanızı öneririz.

CİLT TEMİZLİĞİ
Havaların soğuması cildinizde tahrişe neden olabileceğinden, önceki aylara göre daha fazla hassaslaşabilir. Bundan dolayı cilt temizliğinize her zamankinden daha fazla özen göstermeniz şart. Sabah ve akşam cilt temizliğinizi aksatmayın. Eğer kuru bir cilde sahipseniz gül suyu, yağlı bir cilde sahipseniz limon gibi doğal ürünlerden faydalanabilirsiniz.

MEYVE-SEBZE TÜKETİMİ
Yeni bir mevsime sağlıklı olarak girmeniz cildiniz için de oldukça önemli. Döneme ait organik sebze ve meyve tüketmeniz cildinize de olumlu dönüş sağlayacaktır. Kızartma ve çikolatadan uzak durmak ise her zamanki gibi sizin faydanıza…

BOL SU İÇİN
Yeteri miktarda su içmeyen hiç kimsenin kusursuz bir cilde sahip olması beklenilemez. Su, vücudu temizler ve yenilenmesine yardımcı olur. Ayrıca vücudun nem dengesini de korur. Bu mevsimde gerekli suyu içmezseniz cildiniz pul pul dökülmeye mahkum olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha − 2 = 1