Mobilya Boyarken Yapılmaması Gereken Hatalar

0
2567

Mobilya boyası yapmak, var olan mobilyaları yepyeni eşyalara dönüştürmek bir hobi haline geldi. Ancak bu işlemi gerçekleştirirken yapılan ufa hatalar pahalıya patlayabiliyor. Bunları baz alarak mobilya boyarken yapılmaması gereken hataları derleyerek sizlere sunduk. İşte detaylar…

1. ZIMPARALAMA
Zımparalama işleminin atlanmaması oldukça mühim. Bu işlemi yaparken yüzeyin oyulmamasına özen gösterin.

2. KALINTI
Muhakkak kalıntıları temizlemek için yüzeyi yapışkan bezle silmelisiniz. Ancak bunu yaparken kağıt havlu kullanmamaya özen gösterin. Yapışkan bezi kullanmanız iyi olacaktır.

3. ASTAR
Laminant mobilyalara astar yapıyorsanız astar seçimine dikkat edin. kullanın. Ulaşılması zor alanlara girmek için köpük fırça tercih edebilirsiniz. Astarın tamamen kuruduğundan emin olunca kumlama bloğu ile damlamaları zımparalayın ve parçanızı yapışkan bir bezle muhakkak silin.

4. BOYA
Temas edebileceğiniz, birkaç katlı bir şeyi boyuyorsanız katlar arasında en az altı bekleyin. Parça üzerinde herhangi bir damla veya kalıntı varsa bunu hemen temizlemeniz gerekmektedir.

5. KORUMA
Son olarak, bütün işlemleri bitirdiniz ve mobilyanız kullanıma hazır hale geldi. Mobilyanızı kullanmadan önce 72 saat boyunca kurumasını beklemeniz sağlıklı olacaktır. Aksi durumda yapışkan olabilir ve pürüzsüz görüntüsü kaybolabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 97 − = 92