Bahçenizi Kendi Başınıza Dekore Edin

0
1508

Yaz geldi gelecek ve artık evinizin bahçesinde akşam üzeri keyifleri başlamak üzere. Peki, neden bu sene bahçenizi kendiniz dekore etmiyorsunuz? Tamamen kendi yaptığınız ürünler ile tüm bahçenizi donatabilirsiniz.

handmade decoration

Bahçe Süslemek İçin Fikirler

Bahçenizin büyüklüğüne göre yapacağınız tasarımlara karar verebilirsiniz. Örneğin bahçenizde bir salıncak asabileceğiniz dal veya ağaç var ise kendinize son derece hoş bir salıncak yapabilirsiniz. Bunu yapmak çok basittir. Sadece bir sandalyenin oturulan kısmını ve sırt dayama kısmını alırsınız ve buna belli delikler açarsınız. Deliklere kuvvetli ipler bağlar ve daha sonra da sandalye kısmının üzerini istediğiniz renkte bir minder veya kumaş ile kaplarsınız.   Bu şekilde hoş bir salıncak sahibi olursunuz. Ayrıca salıncağınızı çeşitli aksesuarlar ile süsleyerek daha şirin hale getirebilir ve yastıklar ile konfor derecesini yükseltebilirsiniz. Bu tip salıncaklardan bir kaç tane yaparsanız hoş bir bahçe oturma grubu bile oluşturabilirsiniz. Bunun haricinde kavanozların içlerine neon ışıklar doldurabilirsiniz. Bu tip taşlar genelde farklı renkler halinde uygun fiyata satılmaktadırlar. Sizde evinizde kullanmadığınız kavanozlara farklı renklerde fosforlu taşlar doldurabilir ve bunları etrafa asarak şirin bir görüntü yayabilirsiniz.

hanged flower

Aynı zamanda tahta parçalarını değerlendirebilirsiniz. Etrafta bulduğunuz işe yaramaz tahta parçalarını alıp onları boyayarak ve üstlerine hoşunuza gidebilecek şeyler yazarak bir dekor oluşturabilirsiniz. Etrafa ekeceğiniz çiçekler elbette çok güzel görünecektir. Ama hoş görünümlü saksılardaki çiçekleri yaptığınız renkli ışıkların yanlarında uçurmak daha hoş olmaz mıydı? Bunun için yapmanız gereken tek şey çiçeği bir saksıya dikmek ve ardından ipler ile havaya asmak olacaktır. Şimdiden kolay gelsin dileklerimizi sunuyoruz.

 

Bahçenizi kendiniz dekore edin ve bunun keyfini çıkarın. Bahçenizi kendiniz dekore edin çünkü bunun en güzel yanı kendi zevkinize göre mağazalarda bulamadığınız şeyleri dilediğiniz gibi tasarlayabilmek olacaktır.garden light

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 91 − = 83