Rahat ve komforlu bir yatak odası için 4 renk önerisi

0
2298

Yatak odanızı rahat bir ortama çevirmenize yardımcı olacak 4 renk önerisi vereceğiz.

Sakinleştirici havasından sonra yatak odasında aranan en büyük diğer özellikte rahatlık hissi vermesi. Bu renkler kesinlikle bunun için yardımcı olacaklardır.

Daha sakin bir ortam oluşturmak istiyorsanız, gri, mavi, yeşil ve lavanta gibi renkleri tercih etmelisiniz. Eğer rahatlık ise aradığınız daha sıcak renklere yani, kahveregeni, kırmızı, turuncu ve sarı renkler, düşünmelisiniz.

Kırmızımsı Kahveregeni
yatakrenk1

Tam olarak rahatlığın rengi denebilir. Özellikle bakır için fantastik bir fon oluşturacaktır, bakır aksanlarının da bu sene moda olduğunu düşünürsek iyi bir renk tercihi olabilir.

yatakrenk2

Bu odada kullanılan kırmızımsı kahverengi daha çok koyu ağırlıklı, bu yüzden bir duvarı boyayıp diğer bölümlerinde daha yumuşak renkleri tercih edebilirsiniz.

Yumuşak Sarı
yatakrenk3

Koyu renkler ortamı daha dar hissettirerek daha rahatlatıcı bir his uyandırabilir. Aynı hisleri daha açık renklerle de elde etmek mümkün. Yumuşak sarı tonları bu şekilde kullanabilirsiniz.

yatakrenk4

Diğer bir odada daha açık sarı rengi kullanılmış, burada da özellikle ahşap parçalar için çok güzel bir fon oluşturmuş. Koyu aksanlı ve aksesuarlı odalarınızda bu rengi tercih edebilirsiniz, böylece sıcaklık ve rahatlık hislerini odanıza yansıtabilirsiniz.

Derin Bordo
yatakrenk5

Özellikle rahatlatıcı ve sakin ortamlar için şarap tonları iyi bir tercih olabilir. Kırmızımsı kahverengi gibi, derin bordo rengi de odanızı kişiselleştirip rahat bir his uyandırabilir.

yatakrenk6

Koyu renkler odanızı olduğundan daha küçük gösterir, özellikle tavanı bordo renk ile boyadığınızda daha alçak olduğunu hissettirecektir.

Altın Rengi
yatakrenk7

Naturel açık renkleri seviyorsanız, beyazı hiç düşünmeden açık altın rengini tercih edebilirsiniz. Koyu renklerin ağırlığı olmadan sıcak ve rahat bir ortam elde etmenize yardımcı olacaktır.

yatakrenk8

Ayrıca altın rengi ahşap renkleriyle de çok güzel uyum sağlamaktadır. Açık bir renk olduğu için tüm duvarlara ve tavana aynı rengi uygulayabilirsiniz. Odanın çok daha geniş olduğu hissini verecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 7 + 3 =