Mumlukları temizlemek için kolay yöntemler

0
1612

Aşağıdaki yöntemleri kullanarak, şamdanlardaki mum kalıntılarını kolayca temizleyebilirsiniz.

mumtemizlemek1

Çok fazla ortalığı dağıtmadan, erimiş mumu şamdanlardan temizlemek için bu kolay yöntemleri deneyebilirsiniz.

Tatil yemekleri, romantik akşamlar ve kış geceleri mum ışığı olmadan düşünülemez. Ama her şey bittiğinde geride kalan mumluklardaki mum tortuları biraz canınızı sıkabilir. Bunların temizliği düşündüğünüz kadar zor değil.

En iyi metodlardan bir tanesi, tırnak törpüsü gibi küçük bir tahta parçası veya plastik sopa ile dikkatlice kazıyabilirsiniz. Geri kalanını da temizlemek için de bir havlu veya bez ile silebilirsiniz. Evet bu kadar basit.

Eğer geride tortu kaldıysa bunu da iki metotla halledebilirsiniz. Soğuk veya sıcak metotları deneyebilirsiniz.

Soğuk metotda, mum kalıntılarını dondurduktan sonra kazıya bilirsiniz. Mumluğu plastik bir pakete koyup 15 dakika kadar dondurucuda tutun, sonra kalan tortuları rahatça kazıyınız. Diğer bir yöntem de, buz poşetini kalan tortuların üzerinde bir müddet tuttuktan sonra kazımayı deneyebilirsiniz.

mumtemizlemek2

Dondurarak temizlemek tüm mumluklarda işe yarar, fakat antika veya ahşap mumluklarda bu yönetmi kullanmamalısınız. Bunlarda yalnızca kazıma metodunu kullanın.

Diğer yöntem de, bu tortulardan ısıtarak kurtulmak, mumluğu sıcak suyun altında tutun, ve mum tortuları yumuşayınca temizleyin, yalnız bu tortuları çöpe attığınızdan emin olun, lavaboyu tıkayabilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha − 5 = 1