Koltuk Alırken İşinize Yarayacak Bilgiler

0
2847
sofa option

Yeni evleniyorsanız ve oturma odası hazırlayacaksanız veya dekorasyon değiştirecekseniz alacağınız koltukların görünümleri yanı sıra mutlaka hem kullanışlı hemde rahat olmalarını tercih etmelisiniz. Koltukların seçimi yaparken odanın boyutları ve koltuk takımının yerleşeceği alan göz önünde bulundurularak koltuk seçimi doğru yapılmalıdır. Özellikle oturma odasında kullanılacak oda küçükse koltuk seçilirken yapılan yanlış seçimler odanın daha da küçük görünmesine neden olabilir.

sofa design
İşte sizinde işinize yarayacak bir kaç öneri;
1. Sahip olduğunuz alana uygun bir tercih yapmak ve alana koltuğu en iyi şekilde yerleştirmek için odanızın ve koltuğun yerleştirmeyi düşündüğünüz alanı iyi bir şekilde ölçmelisiniz.
2. Kanepe yada koltuk takımı alırken her ne kadar görüntü ön planda olsa da görüntünün yanı sıra mobilya sağlamlığı, rahatlığı ve kullanışlı olmasına da önem vermelisiniz.

sofa ideas
3. Kumaş kaplı mobilyalar alırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biride kumaş kalitesi ve dikişlerin sağlamlığı olmalıdır.
4. Koltuklar kolay kirleneceğinden kumaş seçimizi yaparken kolay temizlenebilir olmasına dikkat etmelisiniz.
5. Koltuğunuzun uzun süre dayanmasını istiyorsanız eğer iskeletin sağlam ahşaptan olmasına özen gösterin.

sofas
6. Her ne kadar bir koltuk takımını çok beğenseniz de eğer odanızı daraltacak ise odanıza uygun bir takıma yönelmek çok daha mantıklı olacaktır.
7. Odanızda kullanılan renk ve desenleri diğer eşyaları duvar rengi ve perdeleri düşünerek odanın genelinde uyum sağlayacak tarzda seçim yapın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 1 + 2 =