Kendin Yap: Pencerenizden görünen manzarayı değiştirmek için 5 tavsiye

0
3190

Malesef hepimiz pencerelerimizden harika manzaralara bakma şansına sahip değiliz. Derin bir okyanus, sakin bir orman silüeti yerine gri sıkıcı binalar karşımızdadır.

Güneşlikleri kapatmak yerine evimizin kontrolünü elimize geçirip ışığın içerde kalmasını sağlayabiliriz. Bunun için illa evi kaldırıp yerinden taşımak zorunda değiliz. Birazcık istekli olmamız yeterli olacaktır.
Aşağıda vereceğimiz önerilerden sizin evinize veya zevkinize uygun olanı tek başına veya tamamlayıcı olarak uyguladığınızda istediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

1. Vitray

Evinizde orta çağ zamanlarına dönmek zorunda değilsiniz. Ama bir kaç iyi yerleştirilmiş vitray tasarımları evinizin görünümünü yükseltebilir. Vitay tasarımlar cama yapışık veya asılı olabilir.

vitray1

vitray2

vitray3

2. Çerçeveli dekoratif kağıt

Dekoratif kağıdı çerçeve arasına yerleştireceksiniz. Dekoratif kağıdın her iti tarafı da görüleceği şekilde iki cam arasına sıkıştırılmış olacak. Çerçeve pencere üzerinden asılı olabilir. Böylece orada bir saydamlık olacak, ışık gelmeye devam edecek fakat istemediğiniz görüntünün önü kapanmış olacak.

dekoratifkagit1

dekoratifkagit2

3. Cam filmi

Uzun süredir kullanılan bir yöntem olmasına rağmen, hala daha en iyi seçeneklerden bir tanesidir. İstemediğiniz görüntüyü kapatıyor ve aynı zamanda içeriye ışık girmesini engellemiyor. Temiz ve modern bir görüntü elde etmek için oldukça mükemmel bir seçenek.

camfilm1

camfilm2

4. Desenli veya stor perdeler

Uygulamasında hiç zorlanmayacağınız bir seçenek. Çok fazla miktarda desenli veya dokulu perdeler mevcuttur. Sizin zevkinize ve evinize uygun olanı alıp uygulayacaksınız. Mümkün olduğu kadar istemediğiniz görüntünün önüne geçebilecek desenleri tercih edebilirsiniz.

desenliperde1

desenliperde2

5. Çiçekler ya da bitkiler

Doğal ve canlı bitkileri pencerenizin eşiğine sıralayarak istemediğiniz görüntü kirliliğinden kolayca kurtulabilirsiniz. Bitkileriniz için pencere pervazını kullanabilirsiniz veya fazladan bir çıkıntı ya da kutu inşa edebilirsiniz.

pencereonucicek1

pencereonucicek2

Sizin başka önerileriniz varsa, yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 29 + = 31