Kararan Gümüşleri Parlatmanın Yolları

0
1405

Kararmış ve parlaklığını yitirmiş gümüş eşyaları olduğundan daha değersiz ve göz hitap etmeyecek hale dönüşebiliyor. Zamanla kararan gümüşleri evde parlatmak ise oldukça kolay. Benim de kararmış gümüşlerim var ve eski haline gelmesini istiyorum diyorsanız bu makale tam size göre…

Eski görünen ve karardığı için kullanamadığınız gümüş eşyalarınızı bu kolay yöntemler ile birlikte yeniden kullanabileceksiniz.

İşte sizler için derlediğimiz bir kaç gümüş parlatma yöntemi…

AMONYAK

Bir litre suya bir fincan rendelenmiş beyaz sabun ve yine bir fincan amonyak ekleyin. Hazırlamış olduğunuz bu karışıma kararan gümüşlerinizi yatırın ve 45 dakika boyunca bekletin. Bu sürenin sonunda gümüşlerinizi soğuk su durulayıp yumuşak bir bez ile temizleyin.

DİŞ MACUNU

Kararmış olan gümüşün üzerine diş macununu sürün ve ardından suyun içine koyup yarım saat kadar bekletin. Daha sonra gümüşü suyun altında iyice durulayıp silin.

KABARTMA TOZU

Kabartma tozunu bir miktar suyun içine ekleyerek hamur kıvamına getirin. Temiz bir süngere yardımıyla karışımı gümüşün üzerine sürün ve bir süre bekleyin. Ardından durulayıp temizleyin.

SİRKE

Bir kase suyun içine 2 yemek kaşığı sirke koyun ve bu karışımın içine 2 yemek kaşığı kabartma tozu
ekleyin. Hazırlamış olduğunuz bu karışıma gümüşlerinizi koyup yarım saat kafdar bekleyin. Ardından durulayıp temizleyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 18 − = 12