Hızlı Kilo Vermenin 10 Kolay Yolu

0
1388

1. Sabah kahvaltısını kesinlikle atlamayın. Kahvaltıda ekmek tüketmek yerine, yumurta ve süt ürünlerini tercih edin. Tabi belirli miktarda…

2. Yeşil çay için. Yeşil çay metabolizmanızın hızlı çalışmasına olanak sağlar.

3. Karbonhidrattan uzak durun. Yemezsem olmaz diyorsanız, karbonhidratlu yiyecekleri yemeğin en sonuna saklayın.

4. Televizyon karşısında yiyecek tüketmeyin. Çünkü televizyon bilinçsiz yemek yemeye neden olmaktadır.

5. Egzersize değinmeden geçemeyiz. Unutmayın ki ne kadar az yemek yerseniz yiyin oturduğunuz yerden kilo veremezsiniz.

6. Düzenli bir uykunuz olsun. Düzensiz ve dağınık bir hayatınız varsa bu sağlığınızı etkileyecek ve kilo vermenizi zorlaştıracaktır.

7. Küçük lokma alın ve çok çiğneyin. Doyma süresi denen olguyu unutmamak gerek. Beyniniz ve mideniz o süre içinde ne kadar yemek yediğinize değil süreyi doldurup doldurmadığınıza bakacaktır. Yani o süre içinde olabildiğince yavaş yemeye çalışın ki tükettiniz besin daha az olsun.

8. Şekerli içeceklerden kaçının. Kola, meyve suyu gibi hazır içecekler sizin en büyük düşmanınız olsun. Özellikle yemek eşliğinde tükettiğiniz içecekler midenizi genişletecektir.

9. Şeker, çikolata tarzı besinlerden uzak durun. Tatlı krizindeyim diyorsanız sade sütlü bir dondurma yiyebilir yahut tarçın veya vanilya koklayabilirsiniz. Tatlı isteğinizin geçtiğini göreceksiniz.

10. Unutmayın ki midenizi aç bırakmak sizi daha zayıf değil daha güçsüz ve sağlıksız yapacaktır. Bunun için sık sık ama az yemek yiyin. Tabi kalori değeri düşük yiyecekleri tercih etmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 53 + = 57