Havlular Nasıl Temizlenmeli?

0
1672

Her gün kullandığımız havlular aslında mikropların en çok üreyebileceği alanlardan biri. Peki havlular nasıl temizlenmeli? İşte detaylar:

1. Havluyu temizlerken iyi sonucu elde etmek için, 40 derecelik nazik bir makine ile yıkayın ve böylece kuru temizleme önlenmiş olur.

2. Beyazlarınız için optik parlaklaştırıcılar kullanmaya iyi gelir, ancak renkli yıkamalarda kullanmaktan kaçının ve renklerin çalışmasını önlemek için onları ayrı tutmaya çalışın.

3. Lekelere hemen maruz kaldıklarında daha etkili bir şekilde çıkartılmaya neden olur ve bunu yapmak için oksijen bazlı leke çıkarıcıları kullanın.

4. Havluları temizlemek için asla çamaşır suyu kullanmayın ve çamaşır suyu içeren banyo temizleme ürünlerinin ağartma lekelerini önlemek için havlularınızdan ayrı olarak muhafaza edildiğinden emin olun.

5. Havluyla yıkama yaparken, makineyi aşırı dolabilmemeye özen gösterin, böylece etrafına bol su doldurup ıslatın.
6. Herhangi bir bakteri ve yağın temizlenmesi için havlularınızı sıcaktan sıcaka dönük olarak ara sıra derin olarak temizleyin.

7. Havlularınızın liflerini korumak için, üstün renk tutma özelliği için nazik okaliptüs bazlı bir yıkama deterjanı kullanın. Böylece daha uzun süre güzel görünürler.

8. Silikon bazlı kumaş yumuşatıcı ve klimalar kullanmaktan kaçının. Bunlar su iter ve kabarık havlularınızı emer.

9. Havlunuzu gölgede çizgi kurmak idealdir ve elektrik kullanımını azaltır. Hattınız neredeyse kurumuş olduklarında havlularınızı bir kaç dakika boyunca kurutun, yumuşaklıklarını en üst düzeye çıkaracaktır.

10. Döndürmede kurutmak için havlularınızı orta ve sıcak ortamda kurutun ve keten dolabınıza koymadan önce tamamen kuru olduklarından emin olun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 70 − 64 =