Ev Dekore Ederken Abajur Kullanımı İçin Pratik Öneriler

0
2988
abajur dekorasyonu

Ev Dekore Ederken Abajur Kullanımı;

Evlerin salonlarında veya yatak odalarında biraz değişiklik yapmak ve bu alanlara küçük dokunuşlar ile canlılık getirmek istediğinizde abajurlar kullanılacak uygun dekorasyon aksesuarlarıdır. Abajurları bir aydınlatma aracının yanı sıra en sevilen dekoratif objelerden biri olarak da evlerinizin farklı köşelerinde kullanabilirsiniz.
Kullanılacak abajurlar ister ayaklı, ister masa üzeri olsun evinizin görünümünde fark yaratacak en iyi dekorasyon objelerinden biridir.

abajur dekorasyonu

Salonunuzda abajur kullanırken abajur yerleşimi için seçilecek bir çok alan bulunuyor. Koltukların yanları, ya da bir sehpa üzerinde abajurları kullanabilirsiniz.
Eğer bir ayaklı abajur kullanacaksanız kanepelerin arkasında kullanılabilir.

abajur dekorasyonu

Modern veya klasik olsun abajurunuzun yanında bir kaç yardımcı aksesuar ekleyerek olduğundan daha dikkat çekici bir görünüm yakalarsınız. Yeterli bir alan varsa abajurun yanına tepsi içinde yer alan mumlar, biblolar ya da vazo içinde çiçekler koyabilirsiniz.

abajur dekorasyonu

Abajur satın alırken tarzı kadar renk seçimi de oldukça önemlidir aslında. Aydınlatırken ortama loş bir ışık veren çeşitli renk ve tonları bulunmaktadır.
Odanızda bulunan perde, halı veya mobilyalarınıza hangisinin rengi daha ön plana çıkartmak isterseniz o tonlarda seçim yapmanızda fayda vardır.

abajur dekorasyonu

Parlak veya metal abajurlar modern tarzlarda döşenmiş salonlar için uygundur.
Evinizde geniş bir giriş bulunuyorsa giriş kısmına koyacağınız bir konsolun üzerine abajur koyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha − 4 = 1