Ev Dekorasyonu İçin Pratik Bilgiler

0
2090
ev dekorasyonu

İdeal Ev Dekorasyonu Hakkında Bilgi

Evinizin boyutu veya konumu ne olursa olsun her zaman evinizi şık, ferah ve lüks göstermeniz mümkündür. Evimiz bizim dinlendiğimiz, yemek yediğimiz, güldüğümüz ve ağladığımız yerdir. Bir açıdan ait olduğumuz yer… Peki, ev dekorasyonumuza gereken önemi veriyor muyuz? Evimizi dekore etmek sandığımız kadar pahalı veya sandığımız kadar güç değildir. Yaşam alanımızı kişiselleştirmek ve kendi zevkimize göre dekore etmek hem kolaydır hemde zevkli.

Ev Dekorasyonu İçin Pratik Öneriler

Evinizi dekore ederken ilk karar vermeniz gereken şey evde kullanmak istediğiniz tarz olacaktır. Tarzınızı belirlediğiniz zaman renkler ve modellerde kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Unutmayın ki fala eşya evde kalabalık yaratmanıza sebebiyet verecektir. Kalabalık ve karmaşık görünen ortamlar kişinin zevkinin belli olmadığını ortaya koyarlar. Bu da evinize güzel bir görünüm katmaktan çok kişilerin zevkiniz hakkında kafalarını karıştıracaktır. Bundan dolayı net bir stil belirlemeli ve az seviyede mobilya ile bu stili evinize uygulamalısınız.

Örneğin hoş bir tepsinin içerisine taş doldurabilirsiniz. Bu taş ile dolu olan tepsiyi ayakkabılık olarak kullanabilirsiniz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken konu ise tepsinin içinin dekoratif taşlar ile doldurulmuş olmasıdır. Bu şekilde farklı bir görünüm katacak ve evinizde kapıda dağınık vaziyette duran ayakkabıların daha hoş görünmesini sağlayacaksınız.

Mobilya seçerken çekmeceli eşyalara ağırlık vermeniz de hoş olacaktır. Bu şekilde ortalıkta duran eşyalarınızı çekmecelere yerleştirebilir ve dağınık bir görünümü engelleyebilirsiniz. Evinizde dekoratif eşyaların yanı sıra düzenli olmak da son derece hoş bir hava verecektir. Bunların yanı sıra yapmanız gereken bir diğer şey ise etrafta dağınık duran kablolar için bir kamuflaj yaratmak olacaktır. Bunu dekoratif bir kutuya delik açıp kabloları içine koyarak yapabilirsiniz.

Evinizde bir odak noktası olması evinizdeki havayı daha etkili kılacaktır. Evde düz renkler var ise bir veya iki adet renkli ve desenli dekorlar kullanmanız dikkati oraya çekecektir. Bu bir halı, yastık, çerçeve veya perde olabilir.

Aynı zamanda elinizden geldiğince farklı tipte mobilyalar kullanmaya özen göstermelisiniz. Değişik tarzları olan mobilyalar salonunuzun çok havalı görünmesini sağlayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 60 + = 68