Adım Adım Bahçe Tasarlama

0
2262

1. PLANLA
Aklınızda bulundurduklarınızı çizin veya çizin ve ilk kez doğru bir şekilde alın. Bahçeyi ölçün, bunu doğru yapmak iki kez yapmanıza gerek kalmadan tasarruf sağlayacaktır. Daha uzun sürecek ve uzun vadede tasarruf edeceğinden, mümkün olan en iyi materyalleri harcayın.

2. ÇİTLERİ DEĞİŞTİRİN
Mevcut çitler, yenilerini almak yerine boyayınız. Yollar veya teraslar için taş ya da tuğlalar yerine öz bağlayıcı çakıl kullanın.

3. BİTKİ VE ÇİÇEK TOHUMLARI ALIN
Satın alma işleminizle akıllı olun – ampuller sonbaharda çok ucuzdur. Çıplak köklü bitkiler, ilkbahar veya yaz yetiştirilen kaplardan ziyade sonbaharda veya kışta daha uygun fiyatlıdır. Çıplak kök ağaçları veya uyanık mevsimdeki hedging bitkileri yetiştirilen kaptan çok daha ucuzdur. Başlangıçta isteyebileceğinden daha küçük çalılıklar tarafından ertelenmeyin, çünkü büyürler, sabredip durmanız gerekir.

4. MOBİLYALARINIZI GERİ DÖNÜŞTÜRÜN
Açık havada modası geçmiş kahverengi kapalı mobilyalar kullanın ve boyayı daha uzun süre kullanmak için boyayın.

5. KÖŞEGENLERİ KAPLAYIN
Bu aynı zamanda daha küçük bahçelerde etkili olabilir, daha büyük bir bahçe optik yanılsama verebilir elmas şeklinde böylece noktada.

6. ÇİZGİLERLE ÇEKİCİ HALE GETİRİN
Küçük alanlar, gevrek, çağdaş bir görünüm ve güçlü peyzajlı çizgilerle çekici hale getirilebilir. Bu, en küçük bahçelerde bile şık bir görünüme ulaşmanıza yardımcı olacak ahşap boyalı kat döşeme veya dekoratif taşlar gibi ayırıcı malzemelerle ilginç birbirine geçen bölgeler oluşturarak elde edilebilir .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 43 + = 50