Yıkılmak üzere olan bir çiftlik evinin yeniden inşası

0
2259

Yıkılmak üzere olan çiftlik evinin yeniden tasarımı..

Evin eski orijinal görüntüsü. Yeniden tasarımı yapılırken arta kalan ve kullanılabilecek durumda olan tüm ahşap malzemeler yer kaplamasından kapılara kadar değerlendirilmiş.

ciftlikevi1

Ev iki ana yapıdan oluşuyor, iki bina camdan inşa edilmiş bir antreyle birbirine bağlanmış.

ciftlikevi2

Dış kaplamasında sedir ağacı tercih edilmiş. Çatı ve güneş koruluğu için galvanizleme uygulanmış ve evin dıl kaplamasında sedir ağacı tercih edilmiş.

ciftlikevi3

Evin giriş kısmı aydınlık ve havadar olacak şekilde tasarlanmış.

Merdivenlerde ahşap tahta yükselticilerin arasındaki boşukları doldurmak için basit çelik zımbalar kullanılmış. Ve kablo sistemi ile korulukları yapılmış.

ciftlikevi4

Ahşap kolonlara ilave olarak, ham çelik kolonlar kullanılmış.

ciftlikevi5

Giriş katında, malzemelerin ham halleriyle kullanılması dikkat çekiyor. Ham çelik sütunlar, cila veya boyanmamış ahşap. Ahşabın ham haliyle kullanılması beton yerler ve evdeki çelik yapılarla birbirini tamamlamış.

ciftlikevi6

ciftlikevi7

Üst kattaki geçiş iskelesi de merdivenlerdeki gibi kablo sistemiyle donatılmış. Böylece tasarım maliyetlerinde tasarrufa gidilmiş.

ciftlikevi8

Evin yeniden tasarımında kullanılan malzemeler ve tarz olarak maliyetlerin minimumde kalması planlanarak hareket edilmiş. Böylece modern ve gösterişli bir eve sahip olmak için yükek miktarlarda harcamalar yapılması gerekmediği de kanıtlanmış oluyor.

ciftlikevi9

ciftlikevi91

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 99 − 91 =