Yatak odanız için 5 dinlendirici renk önerisi

0
4027

Yatak odanız romantik, kendinize özel ve komforlu olmalı. Bunu elde etmenin en kolay yollarından bir tanesi de renkleri kullanmaktır.

Rahatlatıcı bir atmosfer oluşturmak için sade ve sakinleştirici renkleri seçmek gerek. Mesela, gri tonları, mavi, yeşil ve more renkler olabilir.
Bu renklerin stresi azaltarak sakinleştirici etkisi olduğu kanıtlanmıştır.

1.Koyu gri-mavi.

yatakrenk1

Bu renkler biraz çarpıcı olsa da, sakin ve rahat bir ortam oluşturur. Odanıza böyle derin bir renk uygulamakta tereddüt ediyorsanız, dekoratif eşyalar kullanarak etkisini azaltabilirsiniz.

Koyu gri-mavi duvarlar için, beyaz nesneler kullanabilirsiniz, hatta tavanı beyaz renge boyayabilirsiniz. Böylece odanız daha da canlanacaktır.

yatakrenk12

yatakrenk11

2. Yumuşak Gri.

yatakrenk2

Aydınlık ortamları seviyorsanız, daha hafif bir seçenek olan yumuşak gri rengi tercih edebilirsiniz. Saf beyaz boyanmış duvarlar odayı spğuk ve boş hissettirebilir. Biraz gri tonu eklediğinizde yine aydınlık ve parlak bir ortama sahip olabilirsiniz.

yatakrenk21

3. Buz mavisi.

yatakrenk3

Sakinleştirici ve rahatlatıcı renkler söz konusu olduğunda ilk olarak doğa renkleri akla gelir. Bu renklerden bir tanesi de, güzel bir havada gök yüzü rengidir.

Bu rengi kahverengi ve gri tonlarıyla birlikte kullanabilirsiniz.

yatakrenk31

yatakrenk32

4. Nötr yeşil renk.

yatakrenk4

Adaçayı,kereviz, ya da hafif bir fıstık yeşili düşünün.Bu renk de doğadan alınan renklerden bir tanesidir. Evinizde bu renklerle çevrili olmak huzur ve memnuniyet duygularını ortaya çıkaracaktır.

yatakrenk41

5. Lavanta rengi.

yatakrenk5

Çocuk odalarında kullanılan more renkten biraz daha farklı olarak, yumuşatılmış lavanta rengi kullanmak yatak odaları için sofistike bir seçim olacaktır. Mor renk tonları stresi azaltır, yumuşak lavanta rengi odanızda sizi rahatlatıcı bir etkiye sahip olacaktır.

Yine de daha yetişkin bir ortam oluşturduğunuzdan emin olmak için, bu rengi koyu gri ve siyah aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.

yatakrenk51

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 93 − 91 =