Vücut Çatlakları Nasıl Geçer

0
2822
Woman rubbing lotion on belly Image downloaded by makyaj puan at 9:46 on the 28/08/13

Kadınların yakındıkları konulardan birisi de vücut çatlakları… Özellikle hamilelik sonrası yada kilo alıp verme döneminde ortaya çıkan çatlaklar büyük bir dert. Eğer siz de vücudunuzdaki çatlaklardan mutlu değilseniz mutlaka bu yazıyı okumalısınız.

Vücut çatlakları nasıl geçer? Bu tip vücut çatlaklarının tedavisindeki doğal yöntemler nelerdir? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda derledik.

SOĞUK DUŞ ALIN
Çatlakların yok edilmesinde en basit yöntemlerden biri duşunuzu soğuk suyla almak. Duştaki soğuk suyu tüm vücudunuza uygulamanız da gerekli değildir. Vücut çatlakları oluşumu olan bölgeye göre (göğüsler, karın ve bel bölgesi, bacaklar) soğuk su tutulur. Böylece soğuk su sayesinde kan dolaşımı hızlanır.

SPOR YAPIN ve GENİŞ GİYSİLER TERCİH EDİN
Spor, kilo almayı engeller. Vücudunuzda çatlak oluşumunun engellenmesi ve oluşan çatlakların yok olması için, kan dolaşımınızı hızlandırmanız gerekmektedir. Bunun için soğuk duşun yanında dar giysiler giymemelisiniz. Dar giysiler kan dolaşımınızı engeller ve çatlakların geçmesini güçlendirir.

BADEM YAĞI İLE MASAJ
Badem yağı cilt çatlakları için badem yağı en çok önerilen doğal çözümlerin başını çektiği söylenebilir. E vitamini bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan badem yağı mucize gibi. E vitamini cildin kolajen ve elastin içeriğini arttırmaya yardımcıdır ve uygulandığı bölgeyi bolca nemlendirin. Badem yağı ile çatlak oluşumuna müsait olan yerlere masaj yapın.

ZEYTİNYAĞI İLE MASAJ
Çatlak tedavisinde de sık sık karşımıza çıkan yağların başını çeken zeytinyağını çatlakların bulunduğu bölgeye düzenli olarak uygulayın ve değişime şahit olun.

LAVANTA VE PAPATYA YAĞI İLE MASAJ
Lavanta ve papatya yağlarından 7’şer damlayı karıştırarak elde edilecek karışım da nemlendirici ve iyileştirici özelliklerde bir karışım olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 88 − = 84