Soğuk Algınlığına Bitkisel Çözümler

0
1524

Kış aylarında sıkça rastlanan soğuk algınlığı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Soğuk algınlığı kimi zaman evdeki ilaçlar çözüm bulunmaya çalışılıyor, kimi zamanda önemsenmiyor. Boğaz ağrısı, baş ağrısı, burun tıkanıklığı, halsizlik ve daha birçok derdi ortaya çıkaran bu rahatsızlığa birebir iyi gelen bitkisel çözümler de mevcut. Peki bu bitkisel çözümler nelerdir? Hepsi daha fazlası makalemizde…

İşte soğuk algınlığınızı hafifletecek bitkisel çözüm önerileri…

LİMON
Bir limonu alıp elinizde oynayın. Suyu ile teninizin temas etmesine müsaade edin. Bu işlemin aynısını ayaklarınıza da uygulayın. Anti bakteriyel etkisi ile iyileşmeniz kolaylaşacaktır.
MEYAN KÖKÜ ÇAYI
Balgam söktürücü etkisi bulunmaktadır. Bir bardak kaynar suyun içerisine 5 gram kadar meyan kökü ilave edip 20 dakika bekleyin. Bu süre zarfının sonunda çayı tüketin.

IHLAMUR
Kusursuz bir göğüs yumuşatıcıdır. Aynı zamanda terletici ve rahatlatıcı etkisi oldukça baskındır.

ELMA ÇAYI
Bir elmayı kabukları ve çekirdekleri ile 4 parçaya bölün ve çubuk tarçın ve bir kaç karanfil ilave edip bir cezvenin içinde kaynatın. Kaynama esnasında içine yarım limon da ilave edin. Gün içinde bu çaydan 2-3 bardak tüketin. Hastalığınızı hafifletecektir.

PAPATYA
Vücutta iltihabı engelliyor ve solunum yolu rahatsızlıklarından tedavi edicidir.

ADAÇAYI
Boğaz ağrısı ile karşı karşıyaysanız bir miktar adaçayını gargara yapın. Etkisi karşısında şaşırcaksınız.,

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 34 − 25 =