Sivilceye Diş Macunu Sürmek Zararlı mı?

0
2347

Yıllardan beri sivilcelerin üzerine diş macunu sürme eylemi devam etmektedir. Peki sivilceyi kuruttuğu düşünülen diş macununu cilde sürmek zararlı mı? İşte detaylar…

Sivilce kurutmak için kullanılan diş macunu uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Her maddeyi üretim amacına uygun olarak tüketmek sağlıklı olacaktır. Sivilcelerden kurtulmak için birçok doğal yöntem deneyebilir ya da sivilce için özel üretilmiş krem ve ilaçlardan faydalanabilirsiniz.

Diş macununun içinde bulunan bazı bileşenler, sivilceyi iyileştirmek yerine ciltte alerjiye ve tahriş olmasına neden olabilir. Bundan dolayı bazı maddeleri içermeyen diş macunlarının kullanması gerekmektedir. Dişi beyazlatma etkisi bulunan “peroksit” içermeyen bir diş macunu tercih etmeniz ilk kural. Bunun dışında, içinde methanol, alkol ve florid bulunan diş macunlarını cildinizden uzak tutmalısınız.

Ayrıca her cilt sahibine sahip kişi sivilcelerini diş macunu ile kurutmayı denememelidir. Hassas ve kuru cilt yapısına sahipseniz bu yöntemden uzak durmalısınız. Aksi takdirde cildinizde izler meydana gelebilir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise kullanacağınız ürünü uygulamadan önce yüzünüzde cildinizin tepkisini test etmektir.

Sivilcelerden kısa zamanda kurtulma yöntemlerini öğrenmek için bu içeriğe göz atabilirsiniz.

1 Günde Sivilce Nasıl Geçer?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 7 + 2 =