Sigara İçenler İçin Cilt Bakım Önerileri

0
1780

Sigara, sağlığa zararlı olduğu kadar cildi de kötü etkilemektedir. Ellere ve yüze sinen kokusu, ciltte meydana getirdiği renk farkları ve sebebiyet verdiği birçok olumsuzluklarla baş edebilmek için öneriler oluşturduk. Sigara içenlere özel cilt bakım önerileri ve daha fazlası makalemizde…

Sigara, içilen ortamda sararan perdeler gibi ciltte de renk değişimi meydana getirir. Genel olarak sigara içenlerin sarı ve solgun bir cilt rengine sahip olduğu söylenebilir. Bunun yanı sıra cilt kırışıklığı, cilt lekesi, yaşlanma, cilt sarkması, cilt kuruluğu gibi sorunlar doğuran sigaradan kurtulmak en kesin çözüm olacaktır. Sigarayı bırakana dek uygulayabileceğiniz bazı cilt bakım önerileri ile sorunlarınızı azaltabilirsiniz. Ama unutmayın ki bu öneriler sorunları çözmez, sadece azaltır. Sorununu kökten hallatmenin tek yolu acilen bu alışkanlıktan kurtulmaktır.

CİLT BAKIM UYGULAMASI
YÖNTEM 1- Gece yatmadan önce bir armudu ikiye bölün ve blendırdan geçirip suyunu bir kabın içerisine alın. Hazırlamış olduğunuz bu su ile cildinizi iyice temizleyin. Sabah uyanınca ılık su ile yüzünüzü durulayın. Bu uygulama ile cildiniz esas rengine kavuşacaktır.

YÖNTEM 2- 1 adet armutu kabuklarını soyduktan sonra küçük parçalara bölün. Ardından armutları iyice ezin ve içine 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı karbonat, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1-2 damla limon suyu ekleyin. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı yüzünüze sürüp yaklaşık 15 dakika bekleyin ve yüzünüzü yıkayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 22 + = 29