Peeling Nedir ve Neden Gereklidir?

0
1710

Hemen her cilt bakımı makalelerinde, kozmetik reklamlarında ve güzellik sırlarına ilişkin çekilmiş videolarda isminden sıkça söz ettiren peeling nedir ve niçin gereklidir? Peeling yapmak cilde ne kazandırır ve ne kaybettirir?Peeling ne kadar sıklıkla yapılmalı? Hepsi ve daha fazlası makalemizde…

PEELİNG NEDİR?
Cildin gençleşmesini, yenilemesini ve ölü hücrelerden kurtulmasını sağlayan bir cilt bakım türüdür. Keseleme işlemine benzetebileceğimiz peeling, ölü hücreleri temizleyerek, alttaki taze ve canlı deriyi ortaya çıkarır.

NEDEN PEELİNG YAPMALI MIYIM?
Peeling yapınca, cildinizin üzerindeki ölü deri yok olur ve yepyeni bir cilde kavuşursunuz. Yeni ve temiz bir ciltle daha canlı ve bakımlı olursunuz. Ölü hücrelerin üzerine uygulanan makyaj daha kolay bozulur ve dağılır, peeling sonrası yenilenen ciltteki makyaj çok daha kalıcı olacaktır. Cildin dokusu peelingle daha güzelleşecek ve daha şeffaf ve açık renkli bir hal alacaktır. Ayrıca peeling, hasar görmüş (sivilce, siivlce izi, siyah nokta) cilt bölgesini onarılmasına da yardımcı olup, gözenekleri daha küçük gösterecektir.

NE ZAMAN PEELİNG YAPILIR?
Duş sonrasında peeling uygulaması yapmanız idealdir. Ayrıca peeling sonrası güneşe çıkmanın tehlikeli olduğunu bilmeli, uygulamayı geceleri uyumadan önce yapmalısınız.

PEELİNG NE KADAR SIKLIKLA YAPILMALI?
Peelingi cilt tipine göre haftada 1 ya da 2 kez yapmanızı öneririz. Mevsimsel olarak bakıldığından ise bahar ayları peeling için en elverişli mevsimdir. Çünkü kış aylarında soğuğun etkisiyle yaralar oluşabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 1 + 8 =