Mobilya Yerleştirirken Sık Yapılan Hatalar ve Çözümleri

0
2347

Dekorasyonun oluşturulması bir puzzle gibi düşünülebilir. Mobilyalar bu puzzle için anahtar parçalardır. Yerleşimlerinde yapılan yanlışlar sebebiyle dekorasyon ne kadar özenli olsa da, bozulabilir. Tam anlamıyla başarılı bir görünümü elde edebilmek adına hiçbir şekilde bozulma yaşanmamasına önem verilmelidir. Mobilya yerleştirirken sık yapılan hataların görülmesiyle, çözümleri pratik olur.

En Sık Yapılan Hatalar Neler? Nasıl Çözülebilirler?

Ölçülü Davranmamak

Mobilya yerleşimlerinde ölçülü olmak her zaman iyidir. Koltuklar ve masa, sehpa gibi sürekli kullanılan alanlara erişim kolay olmalıdır. Aralardaki boşlukları ölçerek bu sorunu kolayca çözebilirsiniz.

Odak Noktası Belirlemek

Dekorasyonu tamamen bozan yerleşim sorunlarından biri odak noktasının birden fazla seçilmesidir. Her oda için tek bir nokta odak olarak seçilmelidir. Mobilya yerleştirmeleri için genellikle orta noktaları tercih etmeniz bu sorunu çözecektir.

Sohbeti Zorlaştıran Yerleşim

Mobilyaların dizilişi sohbeti zorlaştırabilir. Karşılıklı olarak yerleştirilmeleri yerine tamamen televizyon odaklı yerleştirilmeleri bu durumun parçası olur. Çözüm, karşılıklı olarak yerleşimler yapmaktan geçer.

Geçiş Alanı

Mobilyalar yerleşiminde geçiş yollarını kapatmak önemli bir hatadır. Geçişi sağlamak için alanlar bırakmanız sorunu ortadan kaldırır.

Duvarla Bitişik Mobilyalar

Oda görünümünü büyütmek için mobilyaların duvara bitişik hale getirilmesi yanlıştır. En sık görülen mobilya yerleşim hatalarının başında gelir. Duvara sıfır ayarlamak yerine 2-3 cm’lik boşluklar bırakmak basit ve pratik çözümdür.

Dengesiz-Dağınık Düzen

Mobilya yerleşiminde odanın tamamen alakasız şekilde oluşturulması büyük bir kaosa yol açar. Dengesiz ve dağınık düzenle birlikte mobilyalar da gözden kaçırılır. Daha çok düzenli yerleşim yapmanız halinde dekora olumlu etki edersiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 4 + 4 =