Kiralık evde oturanlar için dekorasyon fikirleri

0
2136

Evinizin kira olması dekorasyon zevkinden mahrum kalacağınız anlamına gelmez. Ufak değişikliklerle tarzınızı evinize yansıtabilirsiniz.

Kiralık evde dekorasyona önem vermek hem zahmetli hem de gereksiz olarak görülür. Ancak birkaç küçük değişiklik ile kiralık evinizi fazla masraf yapmadan kendi zevkinize göre dizayn etmeniz mümkün. Evinizde kendinizi rahat hissetmek ve mutlu olabilmek için kiralık evde otursanız dahi, yaşam alanınızı kendinize göre dizayn etmenin önemli olduğunu unutmayın.

Dolapları boyayın

Kiralık olarak tuttuğunuz evde banyo ya da mutfak dolapları eskimiş olabileceği gibi, size hitap etmeyen bir renge de sahip olabilir. Bu durumda, dolapları ahşap boya ile boyayabilir ya da astar kullanarak eski görünümünden kurtulmasını sağlayabilirsiniz.

dolap-boyama

Aydınlatmaya önem verin

Tavan aydınlatmalarını değiştirmek hem zahmetli hem de masraflıdır. Bunun yerine lambader kullanımına ağırlık verebilir ya da basit ve ucuz aksesuarlar ile tavan aydınlatmasını kendinize göre yeniden dizayn edebilirsiniz.

aydinlatma

Masraflı değişiklikleri ikinci plana atın

Kiralık evlerde, hoşunuza gitmeyen tasarımları değiştiremiyorsanız, arka plana itmeyi deneyebilirsiniz. Örneğin pencere pervazları ya da kapıların rengi ve modeli hoşunuza gitmeyebilir. Bunları değiştirmek yerine arka planda kalmasını sağlayacak yöntemler kullanabilirsiniz. Pencere pervazlarınızın önüne ilgi çekici aksesuarlar koyabilir, kapı kollarını boyayabilir ya da askılıklar kullanabilirsiniz.

masrafli-degisiklikler

Duvarları iyi değerlendirin

Kiralık evler için dekorasyon değişikliklerinde duvarları iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Hoşunuza giden tasarımları duvarlarınıza çerçeve ya da çift taraflı bant kullanarak kolaylıkla asabilir, taşınacağınız zaman bunları kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

duvarlari-degerlendirin

Haliflex yerine kilim kullanın

Halıflexler hijyen açısından yetersiz olduğu gibi, halı kullanmak da kiralık evler için ideal değildir. Başka bir eve taşındığınızda halılar salon ve diğer odalara büyük ya da küçük gelebileceği için, kiralık evlerde kilim kullanmayı tercih edebilirsiniz.

haliflex-yerine-kilim-kullanin

Duvar kağıdı kullanımından kaçının

Duvar kağıtları, çıkarıldığı durumlarda duvar boyasına zarar vereceğinden masraflı olabilir. Ev sahipleri de genellikle duvar kağıdı kullanımına karşı çıktığı gibi, masraflı olacağından ya da duvar kağıdından zamanla sıkılabileceğinizden, duvar kağıdı kullanmaktan kaçının.

duvar-kagidi-kullanmayin

Küçük dolaplara ağırlık verin

Kiralık evinizi dekore ederken, küçük ve renkli dolaplar kullanmaya özen gösterin. Hem fazladan depolama alanı oluşturmak hem de taşınacağınız zaman kolaylık sağlamak açısından elverişli olan küçük dolapları istediğiniz ölçüde şekillendirerek, ev dekorasyonunuzu da farklılaştırabilirsiniz.

kucuk-dolaplar-kullanin

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 1 + 7 =