Kendin Yap: Basit boya uygulamaları ile mobilyalarınızı dönüştürün

0
1844

Geometrik şekiller kullanın

Şİfoniyer, konsol ve dolaplarınızı geometrik grafiklerle karmakarışık bir şekilde çok zevkli bir hale getirebilirsiniz. Önce tüm parçayı koyu bir renkle boyayacaksınız, sonra istediğiniz şekli kapak bölmelerine çizeceksiniz.

portakalrengi-boya

Senin ve benim yerim

Dolabınıza Bay ve Bayan siluet çıktıları yapıştırarak farklı bir tasarım uygulayabilirsiniz. Bunun için önce, dolabı dolgun bir renkle boyayacaksınız. Sonra, sağlam bir yapıştırıcı ile kenarlarına döşeme ekleyin veya tekrar dolgun bir boyayla bir çerçeve oluşturmak için dolabı çevreleyecek şekilde boyayın. Bay ve Bayan silüetlerini kontrplak kestirerek yapabilirsiniz.

sebveben

Parlak renkler kullanın

Eşsiz bir görünüş elde etmek için, eski komodin veya şifoniyerinizi iki tonlu püskürtme boya ile süsleyebilirsiniz. Profesyonel bir görünüm elde etmk için yüksek hacim ve düşük basınçlı bir boya püskürtücü temin etmeye çalışın. Sonra mobilyanızı parlak lakye boyayabilirsiniz. İki ayrı zıt tonları kullanabilirsiniz.

sifoniyer

Modern sandalyeler

Sandalyelerinizi metalik boya kullanarak modernleştirebilirsiniz. Öncelikle ince kumlu zımpara ile mevcut rengi kaldırmanız gerek. Sonra spreyle astar boya uygulayacaksınız.

Son olarakta, yarı parlak veya parlak yüzeyli metalik sprey boya uygulayın.

modelsandalye

Organik görünüm

Cilalı yüzeyler, rustik mobilyanızda uzun süre dayanıklılığı sağlarken aynı zamanda, doğal ve organik özelliklerini de ön plana çıkarır.

İlk olarak, lekeleredn arındırmak için güzelce yıkanması gerekir. Kuruduktan sonra, istenilen bölgelere tülbent bezi veya cila pedi ile mobilya cilası uygulanabilir.

organikmobilya

Mat yüzeyler

Özellikle dış alanlarda kullanılan rustik ahşap mobilyaların yüzeyine doğa şartlarına karşı dayanıklı olması için özenle koruma kaplanmalı.Genel olarak mat kaplamalar daha mobilyanızın organik görünümünü koruyacaktır. Daha şık ve pürüzsüz yğzeyli mobilyalar için ise parlak yüzey tercih edilebilir.

matyuzey

Rustik cazibe

Eğer basit tasarımladan hoşlanıyorsanız, boya katmanlarını kullanarak istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.
İlk olarak elektrikli zımpara ile mevcut boyayı kazıdıktan sonra, her bir renk attıktan sonra iki saat kuruması için bekleyin ve bu şekilde farklı rekleri tek kat olarak uygulayın.
Son olarak zımparayla bazı yerleri kaldırın, ve bir bez parçasıyla boyayı tüm yizeye yaydıktan sonra dolgu macunu uygulayın.

rustikcazibe

Renk Çeşitliliği

Mevcut boyayı çelik yünü veya zımpara ile kaldırın. Sonra istediğiniz rengi sprey boya ile uygulayarak evinizde özel renkler elde edebilirsiniz.

farklirenkler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 5 + 5 =