Göz Çevresi Kırışıklıklar İçin Kalıcı Çözüm Önerileri

0
1844

Biz kadınlar çoğu zaman yaptığımız cilt bakımları esnasında göz çevresini ihmal ediyoruz. Bu ihmal ise uuzn vadede bize pahalıya patlayabilir. İşte bu süreci geciktirmek ve ortaya çıkan kırışıklıkları azaltmak için yapılan bazı doğal maske önerilerimiz var. Bu maskelerle geleceğe daha korkusuz bakın.

İşte göz çevresi kırışıklıkları için maske önerileri:

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI MASKESİ

Hindistan cevizi yağı kırışıklıklara en iyi gelen ürünlerden biridir. Hindistan cevizi yağı ile kırışıklıkların olduğu bölgelere ve gözlerinizin altına masaj yapın. Bu yağı kullanmaya başladıktan bir hafta sonra sonucu almaya başlayacaksınız. Günlük olarak hindistan cevizi yağını kullanarak ileride oluşacak kırışıklıkları önlemeniz de mümkün.

MUZ MASKESİ

1 olgun muz ve 1 tatlı kaşığı gül suyu ile kırışıklıklarınızda kurtulabilirsiniz. Muzu püre kıvamına gelecek şekilde ezin ve içine gül suyunu ilave edin. Bu karışımı göz çevrenize uyguladıktan sonra yarım saat kadar bekleyin ve ardından ılık suyla temizleyin. Bu uygulamayı haftada 3 kez yapabilirsiniz.

SALATALIK MASKESİ

En etkili yöntemlerden birisi olan salatalığın hem kaz ayağı görünümünü hem de göz altı kırışıklıklarını azaltma etkisi vardır. Yarım santim kalınlığında kestiğiniz ve buzdolabında soğuttuğunuz salatalık dilimlerini gözlerinizin ve kırışıklıkların bulunduğu bölgelere koyun ve 15 dakika bekleyin. Salatalık dilimleri ısındıkça soğuk dilimlerle yer değiştirin.

HAVUÇ MASKESİ

1 yumurtanın beyazı içerisine, 1 yemek kaşığı rendelenmiş havuç ve 1 çay kaşığı aloe vera ekleyin. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı göz çevresine ve hatta tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu noktada sadece göz kapaklarınıza uygulamaktan kaçınmalısınız. Bu maskeyi yüzünüzde yarım saat bekletin ve nemlendiricinizi cildinize uygulayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 52 + = 57