Evinizi Daha Serin Tutmanın 5 Yolu

0
1490

Sıcak yaz günleri herkesin korkulu rüyası. Evinizde bu sorunu önlemek için bazı çözümler üretmek ise sizin elinizde…

Evinizi daha serin tutmak için bu ekonomik ipuçlarını takip edin. Böylece bu yaz eviniz taze ve serin oldu.

1. İzolasyon Takın

İzolasyon, binanın sıcağından kaçmasını önleyerek evleri sadece kışın sıcak tutmayacak, aynı zamanda evinize giren ısının durdurulmasın da sağlar . Duvarlardaki, çatıdaki veya çatıdaki izolasyon, mülkünüzün iç sıcaklığını kontrol etmek için mükemmel olan ısı geçişini önleyecektir.

2. Ağaç ve Sarmaşık Ekin

Gölge, bu yaz ev ortamınızı daha serin tutmanın en önemli yollarından biri de sarmaşık ekimi. Bahçenize ağaç dikerek veya sarmaşık gibi mevsimlik sürünen bir bitkinin pergola veya kafesin üzerinde büyütülmesi evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Bu, yalnızca bahçenizde serin bir kaçış sağlayacak değil, açık alanın cazibesini artıracaktır.

3. Duvarlarınızı beyaza Boyayın

Evdeki serinliği teşvik etmek için en iyi renk beyazdır. Sıcaklığı ısınmaktan ziyade yansıtır.Dış duvarlarınızı beyaza boyamaya yetişemiyorsanız, çatınızı boyayabilir veya hatta bir yansıtıcı çatı kurulum hizmeti rezervasyonu yapabilirsiniz. Beyaz perdeler ve storlar mülkiyetten gelen ısıyı yansıtmada da yardımcı olacaktır.

4. Teknolojik Aletlerin Üzerini Örtün

Evdeki ısıyı düşürmek için bir başka kullanışlı ipucu da evinizin sıcaklığını yükselteceği için cihazlarınızı kapatmanızdır. Çamaşır makineleri ve bulaşık makineleri çok fazla sıcak su tüketir, bu nedenle akşamları serinleyene kadar beklemek en iyisidir. Televizyonları , bilgisayarları ve diğer elektronik cihazları, kullanılmadığı zamanlarda kapatmak da iyi bir fikir.

5. Yemeklerinizi Dışarı Alanda Pişirin

Evinizde pişirdiğiniz yemek ev ısınızı artıracaktır. Eğer imkanınız varsa yemekleriniz bir bahçede ya da balkonda pişirmeyi deneyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 3 + 2 =