Evinizde beton yapılar kullanabileceğiniz 9 harika öneri

0
3016

Beton endüstriyel kullanım malzemesi olarak bilinir. Ucuz malzeme olması tasarımcılara mimari ürünlerinde ilham kaynağı olmuştur. Şimdilerde beton ev eşyaları ve mobilyalarda yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle de aydınlatma sektöründe yaygın kullanılmaktadır.

Betonun ev dekoru olarak kullanılabileceği 9 farklı alan.

1.Dış mekan oturumu. Artık dış mekan mobilyalarınızı doğaya karşı koruma yöntemleriyle uğraşmanız gerekmeyecek. Beton şezlonglar zamana karşı kendini kanıtlayacaktır. Renkli minderler kullanarak komforu da artırabilirsiniz.

bahce1

2.Ateş çukuru. Beton çukuru hareket ettirmeniz mümkün olmayacaktır ama kalıcı olark uyguladığınızda, her gece ateş karşısında eğlenceli bir ortam oluşturabilirsiniz.

bahce2

3.Eğlenceli kaldırımlar. Ahşap kaplamalar son zamanların en çok tercih edilen döşemeleri olmasına rağmen, eski tarz taş döşemeler yeni metodlarla kendini göstermeye başladı. Ahşabın nizamı karşısında bu şekilde gelişigüzel retro tarzı oluşturulabilir. Ayrıca ucuz olması açısından da tercih edilebilir bir alternatif olabilir.

bahce3

4. Yemek masası. Beton yemek masaları yeni değil, fakat taşa göre daha ucuz bir alternatif olması nedeniyle genelde duş mekanlarda kullanılmıştır. Beton masalar ağır olduklarından içeride çok kullanışlı olmadıkları düşünülür.Farklı teknikler kullanılarak hafif formlarda üretimi mümkündür. Bunun için kullanılabilecek karışımlardan bir tanesi cam elyafıdır.

bahce4

5.Başucu lambaları. İlk bakışta modern aydınlatma ile özdeşleştiremeyebilirsiniz, fakat beton lambalar ve sarkıtmalar yeni trendler arasına girmiştir. Beton abajurlar kalıplarla üretilip diğer tamamlayıcı ağaç veya plastik malzemelerle birleştiriliyor.

bahce5

6.Özel küvet. Beton banyonuz için tercih ettiğiniz şekle göre bir kalıp yaptırabilirsiniz. Islak betona daha koyu veya açık tonlar uygulayabilirsiniz.Su sızdırmaması için küvetin iç ve dış kısmının iyice cilalanması gerekiyor.

bahce6

Beton küvetin güzelliği, huzurlu ve minimalist bir görüntü vermesidir.Daha da sıcak ve ilgi çekici olmasını sağlamak için ahşapla dekor edilebilir.

7.Lavabo armatürleri. Trende uygun olarak tasarımcıların çoğu bu şekilde betonun alışılmış dışında kullanım alanı olan lavabo uygulamalarını önermektedirler.

bahce7

8.Mutfak tezgahı. Kayganlığı ve endüstriyel görünümü dışında, beton tezgahlar ev için pratik alternatif olabilir.

bahce8

9.Şömine. Betonun mimari potensiyelini ortaya çıkaran bu dairesel şömine, salonda öne çıkan bir özellik olarak
yerini alıyor. Dairesel şekilde olması şöminenin çevresinde daha fazla oturum alanı sağlayacaktır.

bahce9

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 3 + 4 =